Владислав Куценко: жодних наказів про заборону передавати справи до НАБУ не було підписано ані Генеральним прокурором України, ані будь-якою іншою посадовою особою Генеральної прокуратури

Прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко на брифінгу у четвер, 24 березня, прокоментував заяви деяких представників громадськості, які поширюють інформацію про те, що начебто Генеральний прокурор України Віктор Шокін видав наказ, що заборонив передавати справи до НАБУ.

«Офіційно повідомляємо, що жодних наказів про заборону передавати справи до НАБУ ані Генеральний прокурор Віктор Шокін, ані будь-яка інша посадова особа Генеральної прокуратури, не підписували», – повідомив він. За його словами, мова йде про лист, надісланий регіональним прокурорам, який містить роз’яснення певних питань взаємодії між ГПУ, антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро. Так, на сьогодні є певні суперечності між статтями Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» та КПК України.

Як пояснив прокурор Генеральної прокуратури, поняття «витребування» справи присутнє в Законі про НАБУ, але його немає в положеннях Кримінального процесуального кодексу України. «Коли приймали КПК, європейські експерти зазначили, що мова йде про радянське поняття, і з КПК його прибрали. Тому сьогодні ми не відмовляємось передавати нашим колегам з НАБУ справи, і цей процес відбувається зараз», – зазначив Владислав Куценко.

Владислав Куценко проінформував, що процедура передачі справ до Національного антикорупційного бюро була обговорена на нараді за участі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і жодних питань з цього приводу не виникало. Він також роз’яснив присутнім цю процедуру.

Так, якщо у представників НАБУ є зацікавленість у розслідуванні того чи іншого кримінального провадження, керівник САП Назар Холодницький видає постанову про доступ до матеріалів цього провадження. В будь-який зручний для них час вони приїжджають до ГПУ, де їм надаються приміщення і матеріали провадження для вивчення, і разом із прокурором, який займається розслідуванням цієї справи, вони її розглядають. Після підтвердження представниками НАБУ зацікавленості у розслідуванні того чи іншого кримінального провадження вони мають підготувати проект поставнови про передачу їм цього провадження за підслідністю.

Проект постанови передається на підпис Генеральному прокурору України, і після підписання справу навіть у той самий день можуть забрати для розслідування як до НАБУ, так і до САП.

«Лише на цьому тижні представники НАБУ знайомились з 6-ма справами, і вчора за їх поданнями було передано 3 справи з ГПУ для розслідування до НАБУ», – констатував Владислав Куценко. Що стосується справи про незаконний видобуток бурштину, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури, то вона розглядалася серед цих 6 справ працівниками НАБУ, але поки не була обрана для розслідування, і серед переданих справ її немає.

«Якщо працівники НАБУ виявлять бажання розслідувати те чи інше провадження, будь ласка, нехай надають проект постанови, він буде підписаний, і справа передана», – сказав він.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *