ЗМІ: як видавці відмовили Джоан Роулінг

Хто причетний до смерті адвоката Юрія Грабовського? Як має діяти Захід після брюссельських терактів? Які пристрасті вирують в американській політиці? І як двоє видавців відмовилися опублікувати детектив Джоан Роулінг, поданий під псевдонімом? Ці та інші теми – в огляді суботньої англомовної преси.

Смерть адвоката

Загадкова смерть Юрія Грабовського, адвоката двох росіян, яких влада України звинувачує у вбивстві військового на Донбасі, привернула увагу багатьох іноземних ЗМІ, зокрема The New York Times.

Видання переповідає суть справи Євгена Єрофеєва та Олександра Олександрова, яких Київ називає військовослужбовцями російської армії, затриманими під час розвідувальної місії. У Росії це неодноразово заперечували, наполягаючи, що обидва звільнилися з лав збройних сил перед тим, як вирушили на Донбас.

Якою б не була істина, ця “просякнута політикою” справа зробила відносини між Москвою та Києвом іще більш напруженими, стверджує видання.

Прокурор Анатолій Матіос відмовився “підтвердити російську роль” у цьому вбивстві, хоча в інтерв’ю каналу 112 припускав, що операцію спланували спецслужби, пише The New York Times.

“Підозри щодо причетності Росії частково виходять із переконання, що Москва намагається підірвати авторитет України в очах Заходу. Інші припускають, що відповідальність може лежати на українських націоналістах”, – підсумовує видання.

Після Брюсселю

Тижневик Economist робить песимістичний прогноз – джихадисти і далі коїтимуть напади на кшталт брюссельських.

Така нова реальність західного світу, “новий нормальний стан речей” – і з того, що сталося днями в бельгійській столиці, а минулого року в Парижі, варто винести уроки і зробити висновки.

Тепер уже зрозуміло, що у нападників, зокрема бойовиків Ісламської Держави, є неабиякий ресурс, насамперед людський, аби провести складну і добре скоординовану операцію будь-де.

А ще вони навчилися робити бомби з підручних матеріалів, як-от фарба для волосся чи рідина для зняття лаку, що ще більше ускладнює роботу силовикам.

Що ж робити, аби відвернути загрозу? – запитує видання.

Одне з завдань – маргіналізувати політиків із ультраправими поглядами, як, наприклад, Дональд Трамп чи Марі ле Пен. Адже їх нетолерантна войовнича риторика, розтиражована ЗМІ, радикалізує мусульман, пише Economist.

Західні уряди також мають продемонструвати, що роблять усе можливе для захисту громадян, веде далі тижневик. Поліції та розвідувальним службам необхідно значно покращити співпрацю як на національному, так і регіональному рівнях, більше інвестувати в сучасні комп’ютерні технології, налагодити ефективніший обмін даними та розширити агентурну мережу.

Важливо також покращити умови утримання в в’язницях, аби мусульмани, які відбувають покарання за незначні злочини, не ставали га ґратами на шлях радикалізації.

Звичайно, найкращим антидотом був би мир на Близькому Сході – та це “віддалена мрія”, резюмує Economist.

Непристойні перегони

Британська Independent пише, що боротьба за право стати кандидатом в президенти від Республіканської партії загострилася настільки, що перетнула межу пристойного.

Сенатору Теду Крузу довелося спростовувати інформацію про свої п’ять позашлюбних романів, про що повідомив таблоїд National Enquirer.

Політик назвав звинувачення у подружній зраді “сміттям” і заявив, що до скандальної публікації причетний його головний конкурент – Дональд Трамп.

Речниця сенатора, Аманда Карпентер, яку напередодні в ефірі телеканалу CNN один із прихильників Трампа назвав коханкою свого боса, відреагувала не менш жорстко: “Це категорична брехня. Вам має бути соромно, що поширюєте такий бруд”.

Попри заперечення, ці звинувачення можуть суттєво погіршити рейтинг Круза серед євангелістів і соціальних консерваторів, яка складають кістяк його електорату, попереджає видання.

Нерозпізнаний бестселер

Джоан Роулінг, одна з найвідоміших і найуспішніших британських письменниць, оприлюднила листи з відмовами, які отримала від видавців після того, як запропонувала їм для публікації свій роман “Поклик зозулі”, повідомляє Daily Mail.

Цей детектив вона написала під псевдонімом Роберт Гелбрейт, вже коли прославилася на весь світ книжками про Гаррі Поттера. Роулінг вирішила сховатися за вигаданим ім’ям, аби не створювати зайвого ажіотажу і надто великих очікувань.

Без сумніву, в обох компаніях тепер кусають собі ліктіDaily Mail

“Поклик зозулі” потрапив до списку бестселерів – щоправда, лише після того, як стало відомо, хто його справжній автор.

А перед цим два видавництва відмовили письменниці. І якщо Creme de la Crime надіслало лист, у якому без зайвих слів повідомили, що наразі не приймають до публікації нові твори, у видавничому домі Constable and Robinson написали, що причина відмови в тому, що роман не матиме комерційного успіху. А ще видавець порадив адресату відвідати курс письменницької майстерності.

Роулінг опублікувала ці листи на своїй сторінці у Twitter, зазначивши, що робить це, аби надихнути молодих письменників, а не заради помсти.

“Без сумніву, в обох компаніях тепер кусають собі лікті”, – підсумовує Daily Mail, додаючи, що вже є плани екранізувати популярний “Поклик зозулі”.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *