Відносно Віктора Шокіна Верховною Радою може бути розглянуто заяву про звільнення за власним бажанням з посади Генерального прокурора України, а не питання відставки
У зв’язку з тим, що в засобах масової інформації фігурує юридично некоректне формулювання щодо так званої «відставки» Генерального прокурора України, Генпрокуратура вважає за необхідне зазначити наступне.
Відставка є наслідком процедури висловлення парламентом недовіри Генеральному прокурору України (ст. 213 Регламенту Верховної Ради України).
У випадку із Генеральним прокурором В. Шокіним ця процедура Верховною Радою України не ініціювалася і не застосовувалася.
З правової точки зору мова йде виключно про звільнення Генерального прокурора України «за власним бажанням», що є однією з можливих підстав для звільнення (ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», яка діятиме до 15.04.2016).
Натомість таке звільнення, враховуючи статус посади Генерального прокурора України, можливе виключно за згодою Верховної Ради України Президентом України (п. 25 ч. 1 ст. 85, ст. 122 Конституції України).
Таким чином, наразі триває і не закінчена процедура розгляду заяви Генерального прокурора України про звільнення за власним бажанням.
З цією метою 22.02.2016 Президентом України було внесено на розгляд парламенту проект постанови «Про надання згоди на звільнення Президентом України В. Шокіна з посади Генерального прокурора України» (реєстр. № 4122).
Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України