Діаспорі у ЄС, США та Канаді пропонують надати право голосу в Україні

Український журналіст, головний редактор сайту Цензор.нет пропонує надати право голосу закордонним українцям — тим, які емігрували з країни і не мають громадянства, а також нащадкам тих, хто залишив Україну упродовж останніх 100 років та постійно живе у цивілізованих демократичних країнах, курс на інтеграцію до яких проголосила Україна, — Євросоюз, США, Канада.

За різними оцінками, це приблизно 15 мільйонів голосів. Пропозицію до Верховної Ради розглянути створення відповідного законопроекту він описав у Facebook, інформує VIDIA.

«Переконаний, що нам треба не шукати іноземців, які замість нас проводитимуть реформи. А потрібно обрати владу, яка відповідатиме баченню тих, хто був змушений од відчаю покинути Батьківщину. Та побудував долю в тих демократичних державах, з яких ми хочемо брати приклад і звідки намагаємося вербувати собі міністрів», — написав Бутусов.

Згідно до його пропозиції, право на голосування слід забезпечити за допомогою систем ідентифікації країни громадянства. Можливість голосувати потрібно забезпечити по інтернету. Є електронний ключ — голосуй.

«Ну дивно ж — міністром може бути не громадянин — а чому тоді не громадянин не може бути виборцем?» — запитує журналіст.

Прошу предоставить право голоса зарубежным украинцам, эмигрировавшим из страныВ ответ на законопроект Гройсмана о назн…

Опубліковано Юрієм Бутусовим 31 березень 2016 р.

«Це сприятиме значно ширшому залученню українців у життя України. Це сприятиме ширшому та швидшому впровадженню західних політичних цінностей у нашу політику. А головне, ті люди, які емігрували через відсутність грошей та перспектив, але душею переживають за Україну, отримають абсолютно заслужено і законно право впливати на долю своєї Батьківщини», — вважає Юрій Бутусов.

«Підкупити гречкою зарубіжних українців неможливо, — додає він. — Навпаки, з’явиться нарешті попит на підготовку програм проектів розвитку, що їх вивчатимуть українці за кордоном, які стануть частиною нашого електорату. І це буде той електорат, який підтримає реформаторські ініціативи, національні рухи».

«Ми в Україні проголосували за партії, у лідерів яких комплекс неповноцінності. Вони намагаються перекласти відповідальність за проведення реформ не на українців, а на якихось зарубіжних реформаторів, — зауважує журналіст. — Треба формувати владу зокрема й голосами тих, хто вже зробив європейський і американський вибір. І тоді нам не потрібно буде шукати собі пророків за кордоном. Ті, хто знає — що таке західна цивілізація, допоможуть нам зробити вибір на користь такої влади, яка спиратиметься на власне суспільство».

Нагадаємо, до нового парламенту Канади увійшло 10 українців з діаспори.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *