New York Times: Україні треба вийти з корупційного болота

У перший день квітня західні газети закликають українську владу боротися з корупцією, шукають причини провалу служб безпеки в аеропорту Брюсселя та аналізують нові заяви Дональда Трампа.

Як Україні перемогти корупцію?

Відставка генпрокурора Віктора Шокіна не допоможе Україні подолати корупцію, поки в країні не проведуть повноцінну судову реформу, попереджає у своїй редакційній колонці американська New York Times.

На думку американських журналістів, президент Порошенко сприймає корупцію як ціну, яку треба заплатити, щоб мати хоч незначне “поле для маневру”.

Президент мусить негайно повернути на посаду пана Сакварелідзе та почати широку суспільну дискусію щодо наступного генпрокурораNew York Times

“Але треба дати президенту, прем’єру та парламенту зрозуміти, що МВФ та країни-донори, зокрема й США, не можуть постійно кидати гроші у корупційне болото, допоки уряд не почне формувати верховенство демократії, якого українці вимагали на своїх протестах”, – попереджає New York Times.

Занепокоєння у авторів викликало й відсторонення паном Шокіним свого заступника Давида Сакварелідзе та звільнення інших “прокурорів-реформаторів”. А виконувач обов’язків генпрокурора Юрій Севрук, прогнозує видання, продовжуватиме політику свого попередника.

“Пан Порошенко просто не може дозволити, щоб забруднене крісло пана Шокіна посів хтось із друзів звільненого посадовця. Президент мусить негайно повернути на посаду пана Сакварелідзе та почати широку суспільну дискусію щодо наступного генпрокурора, а також дати всім зрозуміти, що обов’язком нового керівника будуть реформи при повній підтримці уряду”, – наголошує New York Times.

Брюссель попереджали?

Поліція неодноразово попереджала бельгійську владу про недостатній рівень безпеки в аеропорту Брюсселя. Про це пише Financial Times, посилаючись на лист правоохоронців, які охороняли порядок на летовищі.

“Офіцери, імена яких у листі не називають, кажуть, що після перевірок попереджали бельгійські антитерористичні сили щодо підозрілих пасажирів та інших відвідувачів аеропорту. Згідно з листом, поліцейські, які служать на летовищі, були впевнені, що група терористів оглядала аеропорт, щоб виявити найбільш вразливі місця”, – зазначає газета.

Особливе занепокоєння в авторів листа викликали факти прийому на роботу представників “певних етнічних меншин”. Правоохоронці нарікають, що таких робітників відправляли працювати з багажем.

Ще одна скарга стосувалася вільного доступу всіх охочих до значної частини терміналу.

“В інших країнах давно відмовилися від політики відкритого аеропорту, тому це інший приклад фундаментальних проблем з безпекою в аеропорті Завентем”, – цитує Financial Times скарги правоохоронців.

Трамп розлютив всіх?

Британська Daily Telegraph аналізує хвилю обурення через висловлювання Дональда Трампа про необхідність “покарання” жінок, які роблять аборт.

Газета зазначає, що критика пішла з усіх боків – і від демократів, і від республіканців; і від противників абортів, і від тих, хто захищає право жінок на переривання вагітності. Видання пояснює, що ця тема і досі дуже розділяє суспільство – “більше ніж нацбезпека, більше ніж охорона здоров’я і навіть більше ніж вогнепальна зброя”.

“Згідно з останніми опитуваннями, для рекордної кількості американців ставлення політика до теми абортів є головним фактором, який впливає на їхній вибір під час голосування”, – пише видання.

На думку газети, цікавою була реакція пана Трампа, який почав вибачатися та брати слова назад – тобто робити те саме, що зробили б на його місці інші політики.

“Це показує, що він не такий вже іконоборський чи непереможний, яким його вважають прихильники”, – резюмує Daily Telegraph.

Британці стрімко товстішають

У наступні десять років британці стануть найтовстішою нацією Європи. Такий прогноз наводить Daily Mail, посилаючись на дані медичного видання Lancet. Згідно з ними, у 2025 році ожирінням страждатимуть 38% мешканців країни.

Причиною такого тривожного тренду є любов британців до дешевих готових блюд з супермаркетів та схильність до перекусів нездоровими продуктами. Як відзначає газета, британська влада обіцяє впровадити “цукровий податок” на солодкі газовані напої, але дослідники закликають до більш радикальних заходів.

“Вони хочуть, щоб податок стосувався будь-якої шкідливої їжі, а зароблені гроші спрямовувалися на субсидії для виробників фруктів, овочів та цільнозернових продуктів. Вони кажуть, що у Франці та інших європейських країнах рівень ожиріння вдалося стабілізувати тому, що влада там пропагувала здорову їжу і попереджала про небезпеку нездорових перекусів”, – пояснює газета.

Видання також нагадує, що у лютому британський уряд відклав впровадження стратегії проти ожиріння. Одним з її пунктів була заборона реклами шкідливих продуктів у телепрограмах для дітей.

Втім, активісти попереджають, що чекати не можна, адже ожиріння може у наступні 20 років спровокувати 700 тис. випадків захворювання на рак молочної залози та простати, додає Daily Mail.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *