Туреччина недостатньо готова приймати мігрантів

За два дні до того, як почне діяти угода між ЄС і Анкарою про повернення мігрантів з Греції, зростає побоювання, що Туреччина недостатньо готова до прийому людей.

Кореспондент ВВС Марк Лоуен побував у реєстраційному центрі поблизу турецького міста Дікілі і повідомляє, що воно не виглядає готовим до прийому першої партії з 500 людей. На місці, яке призначене для розміщення мігрантів, просто порожньо.

За словами журналіста, місцева турецька влада пояснюють це тим, що у Дікілі мігранти пробудуть недовго, а потім їх відправлять у інші частини країни.

Агентство ООН у справах біженців і різні правозахисні організації висловили стурбованість майбутнім цих людей. На їхню думку, частину мігрантів можуть насильно відправити назад до Сирії.

Угода, яку підписав ЄС і Туреччина, стосується мігрантів, які прибули до Європи після 20 березня, і вступає в силу 4 квітня.

Вона спрямоване на те, щоб зняти частину навантаження з європейських країн, деякі з яких просто не справляються з напливом мігрантів.

В обмін на кожного сирійця, якого повернуть до Туреччини, ЄС зобов’язується приймати громадянина Сирії, який вже перебуває у цій країні. Пріоритет буде надаватися тим, хто не намагався нелегально проникнути на територію Євросоюзу.

У п’ятницю Німеччина заявила, що готова прийняти перших мігрантів. В основному це будуть сім’ї з дітьми.

Поліцейська операція

У 2015 році більше мільйона мігрантів приїхали до Євросоюзу, подолавши шлях з Туреччини через море до Греції.

Після того, як деякі європейські країни закрили свої кордони, десятки тисяч людей застрягли на грецьких островах.

Представники влади Греції сказали в інтерв’ю агентству АР, що повернення біженців почнеться в понеділок з острова Лесбос. В першу чергу до Туреччини повернуть тих, чиї прохання про надання статусу біженців, не підлягають правилам розгляду, наприклад, громадяни Пакистану.

З офіційних джерел відомо, що відправлення біженців буде проходити при дотриманні підвищених заходів безпеки, виділять по одному поліцейському на кожного мігранта. Їх автобусами привезуть на узбережжя і посадять на спеціальні судна.

Тим часом, передає кореспондент ВВС Марк Лоуен, десятки людей як і раніше намагаються перетнути море у зворотний бік. 160 осіб затримали в п’ятницю турецька влада при спробі сісти на човни контрабандистів.

Багато хто на Заході сумніваються в правильності угоди, підписаної ЄС і Туреччиною. Деякі гуманітарні організації і ряд європейських країн не вважають Туреччину країною, яка відповідає загальноприйнятим нормам безпеки і дотримується прав людини. Є побоювання, що до мігрантів у Туреччині будуть ставитися не найкраще.

Правозахисна організація Amnesty International у своїй доповіді відкрито звинуватила Туреччину в насильницькому відправленні тисяч біженців назад до Сирії. Туреччина заявляє, що нікого насильно не відправляє.

Напруженість зростає

У п’ятницю парламент Греції більшістю голосів схвалив законопроект, який дозволяє відправляти нелегальних мігрантів назад до Туреччини.

Мігранти відреагували на це жорсткими протестами.

На грецькому острові Хіос сотні людей зламали паркан з колючим дротом, який огороджував табір біженців і залишили його територію.

Вони пройшли в порт, де влаштували демонстрацію, вимагаючи дозволити їм продовжити шлях у північну Європу.

“Депортація – це велика помилка. Ми дуже ризикували, щоб приїхати сюди, особливо на ділянці між Туреччиною і Грецією. Нас сюди привезли контрабандисти. Ми не можемо повернутися назад. Ми знову і знову повторимо цей шлях, якщо буде потрібно, тому що ми втікали, рятуючи свої життя”, – говорить один з мігрантів.

Напружена ситуація також спостерігалася в афінському порту Пірей.

Агентство ООН у справах біженців закликало Туреччину і Грецію вжити додаткових заходів безпеки, коли почнеться повернення біженців на турецьку територію.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *