Німецька компанія запропонувала Донеччині спільний проект по реформуванню вугільної галузі

Сьогодні в Краматорську представник німецької вугільної компанії Berlin Relations GmbH Рольф Петрі презентував керівництву Донецької області пропозиції спільного проекту по реформуванню вугільної галузі регіону.

Презентація була побудована на прикладі Руру – найбільшого промислового регіону Німеччини. Реформування вугільної галузі там почалось з кінця 60 років. Це призвело до значного поліпшення економіки країни: важливих досягнень в «оздоровленні» територій, покращення якості водопостачання, використання вторинної сировини, побудови сміттєпереробних заводів тощо.

Одним із перших кроків для запуску проекту повинен стати експертний висновок щодо  реального стану державних і приватних шахт Донеччини, що видобувають енергетичне вугілля. Представник німецької компанії просив допомоги в отриманні такої інформації. Очільник області висловив готовність допомогти, але тільки в доступі до державних вугільних підприємств, що знаходяться на контрольованій Україною території.

«Тільки там я гарантую безпеку і сприяння у роботі», – наголосив Павло Жебрівський.

Водночас він нагадав, що німецький державний банк KfW не інвестує гроші в розвиток економіки Донеччини. «На жаль, проекти KfW реалізовуються в Дніпропетровській, Харківський та Запорізький областях. Німецький банк категорично відмовляється інвестувати у Донецьку та Луганську області. З суми, яку банк виділив для України, а це 500 млн доларів, ми отримали 6,5 мільйонів виключно для інфраструктури. А фінансування економіки повністю відсутнє», – зазначив голова Донецької ОДА.

За словами очільника області, на території, підконтрольній українській владі,  нині розташовано 15 державних шахт, але лише 9 з них можуть працювати. При цьому він підкреслив, що близько половини балансу державної енергетики на наступні 20 років складатиме атомна, тому для України має велике значення видобуток вугілля, яке використовують у своїй роботі електростанції.

Очільник області повідомив, що Донеччина зацікавлена в інвестуванні в побудову сміттєпереробних заводів, очищення води та поліпшення екологічної ситуації. «Вам знадобилось майже 60 років на реалізацію своїх цілей, ми також поступово рухаємося до своїх», – наголосив він.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *