Виступ речника Міністерства оборони України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі_______________________За результатами операційних
Виступ речника Міністерства оборони України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі
_______________________
За результатами операційних аудитів Міністерства оборони України за допущені порушення до відповідальності притягнуто 248 осіб, у тому числі 142 — до матеріальної відповідальності. Окрім того, з його слів, з початку року внутрішніми аудиторами попереджено втрат та збитків на суму понад 22,5 мільйона гривень.
______________________
Відповідно до Указу Президента України з 5 травня розпочнеться черговий призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань.
Призов триватиме до 30 червня і включатиме в себе комплекс заходів від перевірки призовної бази та формування призовних комісій до виклику громадян до військових комісаріатів та відправки сформованих команд новобранців до місця проходження служби. Чисельність громадян, яких планується призвати в рамках призовної кампанії, уточнюється і буде залежати від запитів державних силових структур.
Призову підлягатимуть громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, а також старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України (від 12 серпня 2015 року № 587 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу») призовникам буде виплачено матеріальну допомогу у розмірі двох мінімальних заробітних плат — а це становить 2900 гривень. Відповідне фінансування вже виділено бюджетом Міністерства оборони України.
Термін строкової служби становить півтора року для тих, хто не має повної вищої освіти, та один рік для тих, хто її має. При цьому, відповідно до розпорядження Президента України, солдати-строковики проходитимуть службу винятково поза межами району проведення антитерористичної операції.
Згідно з Указом Президента, з 5 квітня в запас будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та відслужили встановлені терміни строкової військової служби. Їх звільнення в запас відбудеться протягом квітня — червня цього року.
Міністерство оборони України продовжує запроваджувати реформи, спрямовані на підвищення ефективності та оптимізацію діяльності оборонного відомства. В рамках цієї роботи працює Комітет реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.
Комітетом реформ затверджено План дій з нормативно-правового забезпечення оборонної реформи у Міністерстві оборони та Збройних Силах України до 2020 року.
Документ регулює роботу з впровадження нової нормативно-правової бази Міноборони, в ході якої протягом 5 років буде опрацьовано 92 нормативні документи. Це закони України, укази Президента, акти Уряду та накази Міністерства оборони України.
У Міністерстві оборони України продовжується робота з підвищення використання бюджетних коштів та якості внутрішнього аудиту.
За результатами операційних аудитів та попереднього моніторингу ризикових операцій, з початку року внутрішніми аудиторами Міністерства оборони попереджено втрат та збитків на суму понад 22,5 мільйона гривень. У тому числі, пов’язаних із завищенням вартості ремонту військової техніки та озброєння, закупівель товарів, робіт і послуг, будівництва житла та капітального ремонту.
Також надано 364 застереження щодо підвищення ефективності управління державними фінансовими і матеріальними ресурсами на суму понад 3,5 мільярда гривень.
Проведено 86 контрольних заходів, в ході яких Міністерству оборони відшкодовано втрат та збитків на суму близько 14 мільйонів гривень. Прийнято рішення про відшкодування ще 300 тисяч гривень.
Встановлено ризики в управлінні фінансами та майном на суму 185,5 мільйона гривень. Крім того, попереджено втрат ресурсів на 10,5 мільйона гривень.
За допущені порушення до відповідальності притягнуто 248 осіб, у тому числі 142 — до матеріальної відповідальності.
До правоохоронних органів передано матеріали контрольних заходів на суму понад 150 мільйонів гривень.
Для підвищення якості роботи внутрішні аудитори Міноборони продовжують проходити професійне навчання.
З початку року аудитори Міністерства оборони організували та взяли участь у 7 навчальних заходах для 82 військових та цивільних керівників з внутрішнього контролю.
Підвищили кваліфікацію 123 представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, у тому числі, в рамках заходів, організованих Міністерством оборони України за сприяння іноземних партнерів з Великої Британії, Офісу зв’язку НАТО в Україні та Програми Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони.
Державні підприємства продовжують постачати до Збройних Сил України нове та модернізоване озброєння та військову техніку.
Згідно з державним оборонним замовленням, цього року для Збройних Сил України закуплено та поставлено близько 150 одиниць озброєння та військової техніки, у тому числі новітні БТРи, 120-мм міномети, бойові броньовані машини та наземні локатори. Крім того, до Збройних Сил України надійшло понад 100 автомобілів різних модифікацій та 28 тисяч боєприпасів.
На даний час Міністерство оборони України опрацювало проект Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року. Документ пройшов розгляд і вже затверджений Кабінетом Міністрів України.
Ефективне виконання державного оборонного замовлення на вітчизняних підприємствах, в організаціях і установах забезпечують військові представництва Міністерства оборони України.
З початку року вони проконтролювали якість ремонту та виробництва і прийняли для Міністерства оборони України продукцію оборонного призначення на суму понад 640 мільйонів гривень, а для інших силових структур — на суму близько 540 мільйонів гривень. За надання цих послуг до спеціального фонду Міністерства оборони України зараховано 1 мільйон 750 тисяч гривень.
Крім того, з початку року військові представництва Міноборони попередили надмірні витрати бюджетних коштів виконавцями державного оборонного замовлення на суму більше 277 мільйонів гривень.