Обстановка в районі проведення АТОстаном на 6 квітня 2016 рокуПротягом доби противником підвищено інтенсивність

Обстановка в районі проведення АТО
станом на 6 квітня 2016 року

Протягом доби противником підвищено інтенсивність вогневого впливу на позиції сил АТО на всій лінії зіткнення. Найбільша активність зберігалась на Донецькому напрямку.

За цей час здійснено 76 обстрілів зі стрілецької зброї, гранатометів, зенітних установок ЗУ-23-2, БМП, 120 та 82-мм мінометів, з них: 21 – Миронівський, Луганське, Зайцеве, Ленінське, Новгородське (Слов’янський напрямок); 37 – Авдіївка, Опитне, шахта Бутовка, Піски, Мар’їнка, Красногорівка (Донецький напрямок), чотири – Новотроїцьке (Волноваський напрямок); 14 – Водяне, Лебединське, Широкине (Маріупольський напрямок).

Зафіксовано чергові факти постачання боєприпасів та пально-мастильних матеріалів для потреб 1 АК (Донецьк) ЗС РФ:

Харцизьк – ешелон (три платформи з військовою технікою, три вагони з боєприпасами та майном, 160 тонн дизельного пального);

Амвросіївка – три вантажні автомобілі з боєприпасами та чотири паливозаправники.

Зафіксовано чергові втрати у частинах та з’єднаннях 1 АК (Донецьк) ЗС РФ. 4-5 квітня ц.р. загинуло три та отримало поранення п’ять російських військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) та 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка), що діяли в складі диверсійно-розвідувальних груп у районі н.п. Авдіївка.

Усвідомлюючи небезпеку участі в активних бойових діях, особовий склад намагається уникнути направлення на передові позиції. Збільшується кількість випадків навмисного пошкодження бойової техніки у з’єднаннях 2 АК (Луганськ) ЗС РФ. 4 квітня ц.р. на полігоні у районі н.п.Красний Луч (Луганська обл.), під час проведення батальйонного тактичного навчання з подоланням водної перешкоди, військовослужбовці 7 окремої мотострілецької бригади (Дебальцеве) втопили чотири бойових машини піхоти, з яких три потребують довготривалих ремонтно-відновлювальних робіт.

У зв’язку з незадовільними результатами перевірки стану бойової підготовки та регулярними надзвичайними подіями в підпорядкованих підрозділах (приховування факту втрати БПЛА, затоплення бойових машин, відкрита непокора підлеглих та їх відмова від виконання наказів), командувач 2 АК генерал-майор ЗС РФ Є.Нікіфоров дав негативну характеристику командиру 7 омсбр полковнику ЗС РФ О.Бушуєву для вступу в Академію Генерального штабу ЗС РФ (повернення Бушуєва О.М до Росії для вступу в академію планувалось на кінець квітня ц.р.).

Після оприлюднення у світових ЗМІ планів представників російської влади у т.зв. ЛНР щодо передачі місцевого оператора мобільного зв’язку “Лугаком” (унітарне підприємство “Луганські комунікації”) в оперативне управління ЗАТ “Вайнах Телеком” (м.Грозний, Чеченська Республіка), до відповідальності за зрив контракту притягнуто безпосереднього керівника цього проекту першого заступника міністра зв’язку “ЛНР” Андрія Єрьоменка. Встановлено, що фахівцями компанії “Ростелеком” розглядається альтернативний “чеченському” варіант, що передбачає створення спільного підприємства на території невизнаної Республіки Абхазії. Нагадуємо, що відповідно до Меморандуму про співпрацю у галузі зв’язку між Росією та Абхазією від 28.09.2009 р., абхазька сторона отримала безоплатно в довгострокову оренду коди стаціонарного та стільникового зв’язку, що належать до російського сегменту номерів сьомої всесвітньої зони нумерації. При цьому, формальне визнання незалежності Абхазії самою Росією, а також державами Науру та Нікарагуа не дозволило Російській Федерації змусити Міжнародний союз електрозв’язку виділити цьому анклаву унікальний міжнародний код. На думку російських фахівців у сфері телекомунікацій, використання “абхазької схеми” дозволить уникнути міжнародних санкцій та запустити у т.зв. ЛНР повноцінний стільниковий зв'язок з послугою міжнародного роумінгу.

Обстановка на тимчасово окупованій території
Автономної Республіки Крим
Російське окупаційне командування на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим продовжує провокаційні військові заходи проти України та країн чорноморського басейну.

З 5 квітня ц.р. на території Криму проводяться військові навчання підрозділів 15 окремої берегової ракетно-артилерійської бригади (Севастополь) Берегових військ ЧФ РФ. Під час навчань відпрацьовується розгортання рухомих берегових ракетних комплексів для виявлення та умовного знищення кораблів країн-членів НАТО, що перебувають у західній частині акваторії Чорного моря (район пункту базування Варна ВМС Болгарії).

На цей час у західній частині акваторії Чорного моря проводяться спільні заходи бойової підготовки НАТО типу “PASSEX” за участю кораблів ВМС Болгарії, Канади (фрегат з керованою ракетною зброєю “Fredericton”) та Туреччини (фрегат КРЗ “Kemalreis”, ракетний катер “Karayel” і сторожовий катер “Kilimli”).
http://gur.mil.gov.ua/content/situation-in-ato-area-a..


Посилання
gur.mil.gov.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *