ЗМІ: референдум у Нідерландах як ляпас Європі

“Перемога євроскептиків” і “ляпас ЄС” – світова преса в четвер багато пише про

голландський референдум.

Велика Британія: євроскептики на марші

За словами Guardian, євроскептики презентували референдум як “рідкісну можливість для голландців проголосувати проти ЄС і його політики, зокрема в питаннях відкритої міграції”.

“Голосування, ініційоване противниками ЄС, розглядається як випробування на міцність євроскептиків усього континенту за три місяці до того, як Британія проголосує, чи варто їй залишатися в Євросоюзі”, – пише видання.

“Угода прибрала би торговельні бар’єри між ЄС та Україною, але її противники побоюються, що вона могла би стати прелюдією до набуття країною повного членства в ЄС у перспективі”, – пише Telegraph.

Негативна відповідь особливо вразлива для уряду прем’єра Марка Рютте, який наразі головує в ЄС.

Франція: ляпас Європі

“Двоє з кожних трьох голландців вирішили не брати участь у голосуванні, але результат очевидний: більш ніж 60% відкинули угоду про асоціацію між Україною та ЄС під час референдуму, який більш нагадує ляпас Європі”, – пише Le Figaro.

На думку газети, імплементація угоди попри негативний результат голосування може посилити критичні заяви про “дефіцит демократії” в Європі. Близькість парламентських виборів у Голландії, які мають пройти за рік, також впливатиме на врахування урядом результатів голосування, прогнозує видання.

Результати референдуму є перемогою не тільки російського президента Володимира Путіна, а й усіх, хто прагне чимшвидшого розвалу ЄСSpiegel

Про вплив виборів на рішення уряду в умовах, коли партії-противники ЄС лідирують в опитуваннях, згадує і Le Monde.

Як пише видання, референдум “не стосується України, а є відгуком на більш загальне вороже ставлення до ЄС”, в чому зізнаються і його організатори.

Газета наводить слова голови Європейської Комісії Жан-Клода Юнкера про те, що, хоча референдум і носить рекомендаційний характер, відповідь “Ні” “відкриє шлях європейській кризі”.

Угоду буде знов поставлено на голосування обома палатами парламенту, повідомляє газета.

Німеччина: голосування як перемога Путіна

Голландський референдум став “подвійним ляпасом ЄС”, пише Spiegel.

“Ця відмова є перемогою не тільки російського президента Володимира Путіна, а й усіх тих, хто прагне чимшвидшого розвалу ЄС”, – вважає видання.

Попри рекомендаційний характер референдуму, голландський уряд хоче призупинити ратифікацію, а прем’єр планує порадитися з міністрами та Брюсселем, пише Sueddeutsche Zeitung.

“Ініціативні групи, налаштовані критично до Європи, які нав’язали цей референдум, голосно радіють”, – пише видання. Для них це чітка відповідь “недемократичному ЄС” та “політиці розширення”.

Світові видання: нідерландці утрималися?

З явкою, яка ледь перевищує 30%, необхідних для того, щоб голосування вважалося таким, що відбулося, “немає жодного сенсу робити глибокі висновки” з голландського референдуму, пише Financial Times.

“Більшість із тих, хто брав участь у голосуванні, проголосувала проти угоди. Але кількість тих, хто залишився вдома, настільки висока, принаймні за мірками голландських виборів, що можна впевнено сказати, що в реальності голландський народ вирішив “утриматися”, – пише видання.

“Для деяких виборців, які правильно здогадалися, що референдум багато в чому взагалі не стосується України, утримання стало тактикою, результатом якої мало би стати визнання референдуму таким, що не відбувся”, – додає Financial Times.

Як нагадує Wall Street Journal, за словами єврочиновників, негативний результат референдуму не матиме термінових наслідків, оскільки угода застосовувалася на тимчасовій основі вже протягом двох років.

“У довгостроковій перспективі, однак, відмова може ускладнити майбутні зусилля зі зміцнення зв’язків з Україною і негативно вплинути на спроби блоку поглибити співпрацю з іншими сусідніми країнами, зокрема Туреччиною”, – вважає видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *