Поліція Македонії розігнала мігрантів сльозогінним газом
Поліція Македонії застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати сотні мігрантів, що намагалися прорватися до країни крізь паркан на кордоні із Грецією.
З середини лютого понад 11 тисяч людей розмістилися у наметовому таборі для біженців на грецькій стороні кордону – після того, як балканські країни закрили для мігрантів шлях далі до північної Європи.
Інцидент стався неподалік пункту пропуску Ідомені на грецько-македонському кордоні. За даними Reuters, біля паркану з грецького боку зібралися близько 500 людей.
Анонімне джерело агентства у македонській поліції розповіло, що натовп намагався штурмувати прикордонний паркан.
“Вони кидали каміння у македонську поліцію. Поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ”, – цитує Reuters джерело.
“Мігранти тиснули на паркан, але залишалися з грецького боку кордону. Паркан стоїть, вони не прорвалися крізь нього”, – розповів агентству представник поліції, що волів залишитися неназваним.
Волонтерські організації заявили, що їм довелося надавати допомогу людям, що постраждали він сльозогінного газу. “У нас є поранені і ми дуже зайняті”, – заявив представник “Лікарів без кордонів” кореспонденту Reutrers.
Агентство AP також, посилаючись на “Лікарів без кордонів”, повідомляє про постраждалих від сльозогінного газу. Як розповів агенції заступник польового координатора Акіллес Тземос, волонтери надавали допомогу кільком мігрантам із проблемами дихання.
- Читайте також:
Чому в Яготині не хочуть біженців
У лютому Македонія закрила свій кордон для громадян Афганістану, а також посилила контроль за пропуском громадян Сирії та Іраку. Уряди Словенії, Хорватії, Сербії та Македонії дозволяють перетинати свій кордон лише 580 мігрантам на добу.
На початку цього тижня Греція також почала депортувати мігрантів, що не мають права на притулок в країні, назад до Туреччини – згідно з
угодою, укладеною між Брюсселем та Анкарою.
За цей тиждень понад 300 людей, більшість із яких – громадяни Пакистану, відіслали назад до Туреччини із грецьких островів паромом. Крім того, ще близько 100 депортували наземним кордоном, свідчать дані агенції AFP.
За 2015 і початок 2016 року до Греції з Туреччини морем потрапили більше 1 мільйона нелегальних мігрантів, що призвело до безпрецедентної міграційної кризи у всьому Європейському Союзі.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.