МВФ: світова економіка уже довго росте “надто повільно”
У новому прогнозі МВФ передбачає, що світова економіка пришвидшить зростання: із 3,1% минулого року до 3,2% цього року.
Проте фонд відзначає, що низькі темпи росту зберігаються вже надто тривалий час. Це означає більше ризиків для економіки світу.
“Зростання світової економіки триває, проте його темпи і надалі розчаровують, що залишає світову економіку відкритою до більших ризиків. Зростання було надто повільним надто довгий час”, – заявив головний економічний радник і директор дослідницького департаменту МВФ Моріс Обстфелд.
Попередній прогноз МВФ щодо темпів зростання світової економіки у 2016 році був на 0,2% більшим.
Серед ризиків, які загрожують зростанню світової економіки, у МВФ називають як негативні економічні фактори, такі як різке падіння цін на нафту та сировинні товари, так і проблеми, не пов’язані з економікою.
Зростання світової економіки триває, проте його темпи і надалі розчаровують, що залишає світову економіку відкритою до більших ризиківМоріс Обстфелд, головний економічний радник МВФ
“Конфлікти, що тривають у низці країн, особливо у Сирії, і надалі руйнують економіки цих країн і змушують мільйони біженців втікати в інші країни, зокрема, до Європи. Це є гуманітарним лихом. Воно поставило під загрозу здатність Європейського Союзу зберігати відкриті кордони, кількість терористичних нападів зросла, а напруження зростає”.
Додатковим фактором нестабільності є і британський референдум про можливість виходу із ЄС.
“Запланований на червень референдум щодо членства у ЄС вже призвів до непевності серед інвесторів. Brexit може призвести до серйозних регіональних і глобальних проблем через руйнування традиційних торговельних відносин”, – ідеться у новому прогнозі.
Ще одним негативним фактором є рецесія у двох великих економіках – Росії та Бразилії. Зростання у двох інших великих економіках – Китаї та Індії -загалом відповідає прогнозам, проте темпи росту торгівлі скорочуються.
Крім того, за спостереженнями МВФ, низькі темпи зростання економіки у багатьох країнах призвели до фактичного заморожування зарплат, а це, своєю чергою, породжує більше відчуття нерівності, що в деяких країнах призводить до бажання відгородитися і провадити більш націоналістичну політику.
“Якщо коротко, то повільне зростання звужує місце для помилок”, – каже Моріс Обстфелд.
Для України МВФ знизив прогноз зростання із попередніх 2% до 1,5% цього року і 2,5% – наступного.
Інфляція у 2016 році в Україні, згідно з очікуваннями фонду складе 13%, а в 2017 році знизиться до 8,5%.
Економіка України, як очікують у МВФ, почне відновлюватися у 2016 році за рахунок поліпшення споживчих і інвестиційних настроїв, поступового підвищення реальних доходів, а також поступового послаблення умов кредитування.
Разом з тим, у МВФ припустили, що політична напруженість у регіоні Східної Європи, насамперед військове протистояння в Україні, як і раніше, матиме наслідки для всієї світової економіки і позначиться на торгівлі, туризмі, фінансовому співробітництві.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.