ЄС змуситить великі фірми більше звітувати про податки
Євросоюз у вівторок оприлюднить свої плани щодо того, щоб змусити великі компанії публікувати більше даних про свої прибутки та сплачені податки.
Нові правила стосуватимуться мультинаціональних компаній, обсяги продажів яких перевищують 750 млн євро.
Фірми будуть змушені розкривати деталі щодо того, скільки податків вони сплачують у 28 країнах Євросоюзу, а також надавати інформацію про свою діяльність у офшорних зонах.
Нові плани оприлюднять на тлі уваги до офшорних зон після оприлюднення так званих
“панамських документів”.
Прозорість сплати податків
Лорд Джонатан Гілл, європейський комісар із фінансових ринків, розповідає: “Це ретельно продумана, але й амбітна пропозиція щодо більшої прозорості податків”.
Водночас він наголосив, що такі пропозиції не стали реакцією конкретно на “панамський витік”, а є результатом постійної роботи Єврокомісії над покращенням прозорості податків. Хоча оприлюднені дані про офшори і вплинули на ситуацію, відзначив пан Гілл.
Правила ЄС щодо оприлюднення інформації про сплату податків у різних країнах наразі поширюються на банки, гірничодобувні компанії та лісові господарства.
Якщо пропозицію Єврокомісії схвалять, то такі правила стосуватимуться компаній, які отримують 90% доходів у Євросоюзі.
Мова йде про оприлюднення даних про загальні обороти мереж, прибутки до сплати податків, податок на прибуток, обсяги податків, які були сплачені тощо.
Всі дії компаній, які використовують фіктивні структури, щоб уникати або мінімізувати податки, опиняться під повним громадським контролемБізнес-кореспондент BBC Тео Леджет
Пропозиції були вироблені після того, як лідери G20 погодилися дослухатися до плану дій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо вирішення проблеми мінімізації податків великих корпорацій.
Бізнес репортер ВВС Тео Леджет прогнозує, що пропозиції Єврокомісії будуть сприйняті неоднозначно через те, що вони стосуватимуться не лише податків, які компанії сплачують у країнах ЄС, а й у третіх країнах, де не дотримуються податкових стандартів Євросоюзу, зокрема і через офшори.
“Всі дії компаній, які використовують фіктивні структури, щоб уникати або мінімізувати податки, опиняться під повним громадським контролем. Старий формальний аргумент про те, що вони сплачують усі податки, які мають сплачувати, вже не буде достатнім на тлі поганого іміджу”, – вважає кореспондент.
Водночас, додає він, наразі немає чіткого підходу до того, які регіони слід вважати офшорними.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.