Обстановка в районі проведення АТОстаном на 13 квітня 2016 рокуНайбільша активність противника зберігається на
Обстановка в районі проведення АТО
станом на 13 квітня 2016 року
Найбільша активність противника зберігається на Слов’янському та Донецькому напрямках. У районах н.п.Зайцеве, Майорськ, Авдіївка та Мар’їнка не припиняються спроби витіснення сил АТО із займаних позицій шляхом ведення інтенсивних обстрілів зі стрілецької зброї, гранатометів, 82 та 120-мм мінометів.
Протягом доби зафіксовано 87 обстрілів зі стрілецької зброї, гранатометів, бойових машин піхоти, 82 та 120-мм мінометів, з них: два – Станиця Луганська (Новоайдарський напрямок); три – Трьохізбенка (Сєверодонецький напрямок); 22 – Луганське, Зайцеве, Майорськ, Ленінське, Новгородське (Слов’янський напрямок); 49 – Авдіївка, Хімік, Опитне, шахта Бутовка, Піски, Красногорівка, Мар’їнка (Донецький напрямок); чотири – Новотроїцьке (Волноваський напрямок); сім – Павлопіль, Талаківка, Водяне, Широкине (Маріупольський напрямок).
Зафіксовано чергові факти прибуття з території Росії особового складу, озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів для потреб 1 (Донецьк) і 2 (Луганськ) АК ЗС РФ до наступних пунктів:
Краснодон – ешелон з ПММ (до 120 тонн);
Дебальцеве – ешелон з боєприпасами (до 200 тонн);
Іловайськ – ешелони з військовою технікою (12 танків, 18 ББМ,
10 од. АТ) та дизельним пальним (до 420 тонн)
Новоазовськ – три вантажні автомобілі з особовим складом.
Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність 122-мм РСЗВ “Град”, артилерійських систем калібром понад 100 мм, танків і мінометів у районах Первомайськ, Гольмівський, Горлівка, Вахрушеве, Макіївка, Донецьк, Мануйлівка та Докучаєвськ.
Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо участі військовослужбовців ЗС РФ у воєнних злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі доказової бази визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду, а також відстежувати їх подальшу діяльність та переміщення після повернення до Росії. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку.
Встановлено, що на посаді “заместителя командира по работе с личным составом 7 отдельной мотострелковой бригады (Дебальцево, Украина) 2 АК (Луганск, Украина) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного военного округа (Ростов-на-Дону, Россия) ВС Российской Федерации” перебуває полковник ЗС РФ КІРІЄНКОВ Олександр Валентинович (КИРИЕНКОВ Александр Валентинович), 1971 р.н., народився в Смоленській області. До прибуття на тимчасово окуповані території України для виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва Росії полковник О.Кірієнков проходив службу на посаді офіцера відділу виховної роботи 93 дивізії протиповітряної оборони (м.Владивосток) 11 Армії ВПС і ППО (м.Хабаровськ) Східного військового округу (м.Хабаровськ) ЗС РФ.
З огляду на незадовільну оцінку, яку отримала 7 омсбр під час останньої перевірки штабом Центру територіальних військ, полковник ЗС РФ О.Кірієнков підготував окрему доповідну, в якій поклав всю відповідальність за низький морально-психологічний стан особового складу на командира бригади полковника ЗС РФ О.Бушуєва. Олександр Кірієнков звинуватив комбрига Бушуєва у перевищенні службових повноважень, брутальності та жорстокості стосовно особового складу, неадекватному сприйнятті оточуючого середовища та надмірному вживанні нецензурної лексики при низькому знанні російської мови. А також підкреслив, що під впливом численних публікацій у світових ЗМІ про надзвичайні події в 7 омсбр і особисті якості полковника Бушуєва, у якого стався нервовий зрив, що проявляється у втраті ваги (понад 20 кг за минулий місяць), схильності до насильства та непередбачуваних вчинків. Про цю доповідь стало відомо командувачу 2 АК генерал-майору ЗС РФ Є.Нікіфорову, який, з огляду на давні дружні стосунки з полковником ЗС РФ О.Бушуєвим, прийняв рішення про дострокове повернення до Росії зухвалого “замполіта” Кірієнкова та направлення злощасного комбрига Бушуєва на навчання до академії Генерального штабу. Таке рішення командувача 2 АК загострило службові відносини серед офіцерів штабу 7 омсбр, більшість з яких обурена такою поблажливістю до свого командира, дії якого загрожують їх військовій кар’єрі та підтримують заступника по роботі з особовим складом.
Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.
https://gur.gov.ua/content/situation-in-ato-area-and-..
Посилання
gur.gov.ua