WADA пом’якшило вимоги щодо мельдонію в допінг-пробах
Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) заявило, що вважає допустимим вміст в допінг-пробі спортсмена менше одного мікрограма мельдонію (мілдроната) на мілілітр речовини.
Це стосується проб, які були зроблені до 1 березня 2016 року.
Розслідування продовжать щодо тих спортсменів, у чиїх допінг-пробах вміст мельдонію становив від 1 до 15 мікрограмів на мілілітр.
Також розслідування буде продовжено, якщо в допінг-пробах, узятих після 1 березня 2016 року, виявили концентрацію речовини менше 1 мікрограма на мілілітр.
WADA внесло мельдоній до списку заборонених препаратів з 1 січня 2016 року.
На думку WADA, він підвищує витривалість організму спортсменів. Деякі фахівці кажуть, що ефективність речовини не підтверджують клінічні випробування.
Як повідомляли представники WADA, від початку цього року у 99 спортсменів з різних країн виявили позитивні допінг-проби на мельдоній.
Міністр спорту Росії Віталій Мутко повідомив, що приблизно 40 російських спортсменів потрапили у розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства у зв’язку з вживанням мельдонію.
Пана Мутко пояснює це тим, що мельдоній в минулі роки широко застосовували у фармакологічному забезпеченні російських збірних – його використовували до 30% команд.
На початку березня на прес-конференції в Лос-Анджелесі російська тенісистка Марія Шарапова повідомила, що вона не пройшла тест на допінг під час турніру Великого шолома в Австралії.
Спортсменка взяла на себе всю провину за вживання мельдонію: “Це мій організм, і я відповідаю за те, що в нього потрапляє”.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.