Комплекс соціальних послуг «Під одним дахом» отримали більше 500 громадян
13 квітня одночасно в центрах зайнятості кожного міста та району Донецької області представники соціальних структур, що опікуються соціальними проблемами населення, військкоматів, громадських організацій та волонтери в єдиному інформаційному просторі під егідою місцевої влади надавали весь комплекс соціальних послуг для окремих категорій громадян, передусім соціально вразливих (внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО), демобілізовані учасники АТО, молодь, люди з інвалідністю тощо). Цього дня соціальні послуги та консультації отримали більше 500 осіб.
Під час інформаційно-консультаційного заходу «Під одним дахом» шукачам роботи надавалися інформаційні та консультаційні послуги, юридичні консультації, пропонувалися робочі місця тощо.
Традиційно цього дня в центрах зайнятості було багатолюдно, оскільки тут громадяни мали можливість в одному місці звернутися до працівників будь-яких структур, що вирішують проблеми соціально вразливих категорій населення, зекономити час та на місці отримати відповідь на порушені питання.
Відвідувачів хвилювали питання працевлаштування, отримання матеріальної та медичної допомоги, пенсійного забезпечення, соціальних пільг. Також вони отримували консультації з питань медичного обслуговування, навчання та оздоровлення дітей, оформлення субсидій на сплату житлово-комунальних послуг тощо. Представники військових комісаріатів надавали консультації бажаючим служити у ЗСУ за контрактом та демобілізованим учасникам АТО.
Звичайно, найбільше питань виникає у переселенців: які умови реєстрації в службі зайнятості; як розірвати трудові відносини з роботодавцем, який залишився на неконтрольованій території; як отримати перепустку, переоформити довідку ВПО; куди звертатись за медичною допомогою та інші. Також ВПО хвилювали питання працевлаштування, вступу до навчальних закладів, отримання матеріальної допомоги тощо.
Були виявлені проблемні питання, серед них: можливість безкоштовної оренди житла та санаторно-курортного лікування пільговим категоріям ВПО.
Проведення подібних заходів сприяє швидкому реагуванню на потреби клієнтів, наближенню місцевих органів виконавчої влади, сфери соціального захисту до громадян. Крім того, співпраця фахівців різних служб і організацій підтримує партнерські відносини і допомагає оперативному вирішенню різноманітних питань, обміну досвідом та інформацією.
За інформацією Донецького обласного центру зайнятості