«Мета – не виживати, а розвиватися», – Сергій Попов

Села Званівка і Верхньокам’янське Бахмутського району Донецької області відповідно до Перспективному плану, мають увійти до Сіверської об’єднаної територіальної громади. Однак за підсумками засідання Робочої групи з питань реформ і децентралізації органів місцевого самоврядування, яке відбулося в Краматорську 4-5 квітня, було вирішено розглянути пропозиції органів місцевого самоврядування щодо внесення змін до Перспективного плану. З цією метою представники Донецької обласної державної адміністрації та регіонального Офісу реформ виїжджають в ті населені пункти, які пропонують альтернативні варіанти об’єднання громад.

У селі Званівка т. в. о. заступника голови – керівника апарату ДонОДА Сергій Попов і консультанти Офісу реформ в Донецькій області оглянули об’єкти інфраструктури, кадровий потенціал, а також зустрілися з депутатами Бахмутської райдержадміністрації, головами сільрад і фермерами.

Коментуючи пропозицію створити Званівську сільську ОТГ, Сергій Попов зазначив: «Перш ніж приймати таке рішення, необхідно відповісти собі на питання, чого ми хочемо, тобто, куди ми будемо рухатися. Сьогодні ми повинні сформувати адміністративно-територіальний устрій країни на десятиліття вперед. Фактично наша задача зараз – створити нову систему управління. Йдеться про формування ключового, базового рівня влади, якій передадуть більшість повноважень і, відповідно, кошти на реалізацію цих повноважень. Перед органами місцевого самоврядування стоїть мета не просто виживати, а розвиватися, і про це потрібно пам’ятати».

Фінансова спроможність грає першочергову роль при формуванні об’єднаних територіальних громад, але не менш важливим є питання наявності кваліфікованих кадрів. «Бажаючи об’єднатися в громаду, потрібно знайти відповідь на два ключових питання: «хто буде працювати» і «де ми візьмемо гроші». І якщо ми ці питання вирішимо, нам буде все одно, з ким об’єднуватися», – підкреслив С.Попов.

Фундаментом для відродження українського села як раз і є децентралізація. Реформа дає унікальний шанс поліпшити життя людей, і одним з її напрямків є забезпечення зайнятості мешканців сільської території.

За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *