Після переговорів у Катарі впали ціни на нафту
Провідні експортери нафти не змогли домовитися про замороження рівня її видобутку.
Після переговорів, що пройшли у Катарі в неділю, міністр енергетики Мохаммед бін Салех аль-Сада заявив, що експортерам потрібно “більше часу”.
Після цього на низці ринків упали ціни на нафту. На Лондонській біржі вони знизилися на понад 5%.
Участь у переговорах узяли більшість членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та низка інших держав, зокрема Росія.
Метою саміту було заморозити рівень видобутку, щоб зупинити падіння нафтових цін, яке сталося за останні півтора роки.
Але в неділю з’явилися повідомлення про тертя між Іраном та Саудівською Аравією. Представники Ірану не приїхали на зустріч.
Саудівська Аравія, найбільший експортер нафти, була готова заморозити видобуток тільки якщо на це підуть усі члени ОПЕК, включно з Іраном.
Але Іран наполягає, що після зняття економічних санкцій буде нарощувати видобування.
“Ми не збираємося нічого підписувати, ми не причетні до рішення заморозити видобуток, тому ми вирішили, що надсилати представника не обов’язково”, – заявили в уряді Ірану.
Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Москва не зачинила дверей перед глобальною угодою заморозити видобуток. Водночас, як повідомляє Reuters, пан Новак висловив розчаруванням тим, що рішення не досягли.
Аналіз: Ендрю Волкер, економічний кореспондент BBC World Service
Провал переговорів аж ніяк не допоможе експортерам нафти, яким конче потрібне зростання нафтових цін.
У них проблеми. Навіть Саудівська Аравія, яка має значні фінансові запаси, переглядає бюджетні витрати і намагається диверсифікувати економіку.
Іншим експортерам нафти ведеться ще гірше. Один із членів ОПЕК – Ангола – навіть звернулася до Міжнародного валютного фонду за фінансовою допомогою.
Можливо, деякою компенсацією для учасників зустрічі у Катарі є те, що відсутність угоди про замороження видобутку поновить тиск на виробників сланцевої нафти у США. Вони не були і ніколи не будуть присутні на таких переговорах, як нинішні.
Підйом американської сланцевої промисловості в останнє десятиліття – це одна з головних причин того, чому на глобальному ринку вдосталь нафти і ціни на неї майже удвічі менші, ніж в середині 2014 року.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.