Washington Post: Порошенко консолідує владу
Іноземна преса коментує призначення нового уряду в Україні, плани Росії покращити фінансову ситуацію за рахунок співпраці з Китаєм та розглядає можливі наслідки історії із сатиричним віршем німецького коміка на адресу турецького лідера.
Washington Post: Порошенко консолідує владу
“Президент України Петро Порошенко консолідує владу”, – під таким заголовком вийшла редакційна стаття у недільному номері Washington Post.
“Тепер президент Петро Порошенко рішуче почав рухатися до консолідації свого контролю, конструюючи схему за участю близького соратника у якості прем’єра та заповнюючи інші ключові позиції людьми з близького оточення”, – коментує видання призначення нового уряду в Україні.
Газета ставить під питання відданість українського президента проведенню реформ і зазначає, що без втручання Заходу на Україну, можливо, чекає поразка у спробах стабілізувати економіку та інтегруватися у Захід.
На думку редакторського колективу видання, ані Порошенко, ані Гройсман поки що не відзначилися переконливою підтримка “радикальних кроків”, яких потребує українська економіка, зокрема з реформи судової системи, підвищення енергетичних тарифів та боротьбу з олігархами.
Газета також зазначає, що в новопризначеному уряді немає “здібних технократів” з-поза України.
Чи не єдиною гарною новиною є те, що Порошенко не може дозволити собі розірвати стосунки з МВФ чи ЄС, які разом зі США фінансово підтримують Україні, зазначає газета.
ЄС продовжуватиме тиснути на голову держави щодо впровадження конституційних змін, які є частиною процесу врегулювання на Донбасі.
Віце-президент США Джо Байден закликав Київ до призначення “реформістського” генерального прокурора та дотримання умов угоди з МВФ.
“Українці можуть лише сподіватися, що їхні лідери це почули”, – підсумовує редакційна рада.
Курс на Китай
Через західні санкції Росія вимушена зміцнювати фінансові зв’язки з Китаєм, заявив заступник міністра фінансів Росії Олексій Моісеєв під час поїздки до Пекіну в інтерв’ю Financial Times.
Зокрема, високопосадовець повідомив, що цього року Москва та Пекін мають підписати угоду щодо інтеграції китайської електронної платіжної системи до російської, яку мають запустити незабаром.
Цей крок є лише одним із заходів спрямованих на зменшення залежності від Заходу та інтеграцію російського та китайського фінансових ринків, зазначає видання. За словами Моісеєва, економічні санкції лише прискорили цей процес.
“Мотивація значно зросла. Імовірність того, що російські банки можуть відімкнути від системи пластикових карток, звісно, спонукала нас до нових кроків”, – цитує видання чиновника.
На думку експертів, першочерговою метою Москви є отримати доступ до китайського боргового ринку. Адже через західні санкції значна кількість великих російських банків та корпорацій не може отримати кредити в доларах. А низькі ціни на нафту ще більше збільшили необхідність російської економіки у фінансах, зазначає газета.
Попри те, що, за словами банкірів, Росія та Китай зараз ведуть переговори щодо надання Москві позики в юанях, пан Моісеєв відмовився коментувати це питання та підкреслив, що мета його візиту набагато ширша, підсумовує Financial Times.
Обама – “трансатлантичний чірлідер”?
Ключові питання та виклики, що стоять перед президентом США Бараком Обамою напередодні його шестиденного візиту до Європи, аналізує International New York Times.
За словами представників Білого дому, під час зустрічей із канцлером Німеччини Ангелою Меркель та прем’єром Британії Девідом Кемероном, Обама має висловити свою солідарність із лідерами. Проте останнім часом його зовнішньополітичні пріоритети змінилися, зазначає видання.
“Власні широко розтиражовані заяви президента та зовнішньополітичні пріоритети можуть ускладнити його спроби бути трансатлантичним чірлідером”, – зазначає видання.
Так, за словами експертів, пріоритетом політики Обами стала Азія, натомість Європі він став приділяти менше уваги. Окрім цього, останнім часом почали назрівати проблеми у трансатлантичному альянсі.
Та саме зараз у президента США є чудова нагода залишити посаду, продемонструвавши міцну підтримку Європі, зазначає професор Гарвардського університету Ніколас Бернс.
“США та Європа мають окреслити яскраву лінію навколо Польщі та країн Балтії і заявити (президенту Росії Володимиру. – Ред.) Путіну, що йому не дозволять дестабілізувати ці країни”, – цитує видання професора.
Комічна історія
Чим загрожує Ангелі Меркель історія з сатирою німецького коміка на адресу президента Туреччини Реджепа Ердогана з’ясовує Independent.
“Цього разу канцлер Німеччини Ангела Меркель справді вляпалася”, – коментує видання згоду політика почати розслідування щодо “навмисно образливого” вірша Яна Бьомерманна про Ердогана.
Меркель знадобляться всі сили аби вгамувати розлюченого султанаIndependent
Вірш обурив турецького лідера, і відразу ж після того, як сатира з’явилася в ефірі, пан Ердоган звернувся до влади Німеччини з вимогою розпочати розслідування щодо дій коміка.
“Реакція Ердогана не викликає здивування: зараз у Німеччині проживає три мільйони осіб турецького походження, половина з них і досі має громадянство Туреччини, що становить значний електорат”, – зазначає видання.
У Німеччині у відкритті справи проти Бьомерманна бачать наступ на свободу слова.
Проте зараз на кону набагато більше, а саме угода між Стамбулом та Брюсселем щодо повернення мігрантів із Близького Сходу, до підписання якої багато зусиль доклала сама Меркель.
Напередодні міністр Туреччини у справах ЄС Волкан Бозкір заявив, що Стамбул вийде з угоди, якщо до червня не отримає безвізового режиму з ЄС. І хоча це малоймовірно з технічних причин, канцлеру Німеччини “знадобляться всі сили аби вгамувати розлюченого султана”, підсумовує видання.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.