Іноземні ЗМІ: чи прискорить вирок росіянам обмін Савченко?
Чи обміняють Савченко на засуджених росіян, чому Італія проти виходу Великої Британії з ЄС та які прибутки й звідки отримує “Ісламська держава”- топ-теми світових ЗМІ.
Вирок для обміну
“Вироком для обміну” називає рішення суду щодо громадян Росії Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова Російський “Коммерсант”. Видання зазначає, що в Україні сподіваються на те, що вердикт прискорить можливий обмін росіян на українську льотчицю Надію Савченко.
“Комерсант” цитує адвоката Савченко Іллю Новікова, який зазначив, що “вирок значно просунув справу”.
За словами джерела газети, близького до адміністрації президента України, “вирок українського суду, який визнав Єрофеєва та Александрова винними у терористичній діяльності та веденні агресивних військових дій, продемонстрував наше милосердя”.
“Ми сподіваємося, що відбудеться так-званий обмін: російські громадяни поїдуть відбувати термін до РФ, а українські – повернуться додому”, – цитує видання джерело.
“Брекзит” – найбільша європейська загроза
Можливий вихід Великої Британії з ЄС – “найбільша загроза для Європи”, заявив в інтерв’ю Financial Times міністр фінансів Італії П’єр Карло Падоан.
За його словами, такий крок посилить позиції євроскептиків в інших країнах та негативно позначиться на процесах більш глибокої інтеграції у ЄС.
Це буде потужним сигналом для тих, хто не любить Європу, що Європу можна розвалитиП’єр Карло Падоан, міністр фінансів Італії
“Брекзит (вихід Британії з ЄС. – Ред.) – найбільша загроза для Європи. Він, безперечно, завдасть шкоди, в першу чергу, Великій Британії, але також і решті Європи”, – цитує видання італійського політика.
Італійський уряд виступає за посилення інтеграції у ЄС та зміцнення єдиної моделі управління, зазначає видання. Проте у разі виходу Великої Британії з союзу просування цих процесів значно ускладниться.
“Це буде потужним сигналом для тих, хто не любить Європу, що Європу можна розвалити”, – цитує газета пана Падоана.
Міністр наголосив, що у разі виходу з ЄС Велика Британія стикнеться з труднощами доступу до спільного європейського ринку.
“Якщо ви починаєте казати, що вам подобається лише частина правил, це все ускладнює”, – зазначив Падоан.
“ІД” втрачає прибутки
Угруповання “Ісламська держава” (“ІД”) втратило третину своїх прибутків минулого року на фоні зменшення площі підконтрольної йому території, повідомляє Independent з посиланням на результати дослідження консалтингової групи IHS.
Оцінюють, що прибутки “ІД” впали з 80 мільйонів доларів у березні 2015 року до 54 мільйонів доларів у березні цього року.
Однією з причин зниження фінансових показників “ІД” стало знищення країнами коаліції інфраструктури з видобутку та переробки нафти, яка розташована на території, підконтрольній угрупованню. Якщо минулого року “ІД” видобувало 33 тисячі барелів нафти, то цьогоріч – 22 тисячі.
Згідно з даними уряду Великої Британії, близько 40% доходів “ІД” отримує саме від експорту нафти, яка збувається на чорному ринку у Сирії та Іраку, зазначає видання.
Окрім чорного золота, джерелом прибутку є збори з населення, яке проживає на територіях Іраку та Сирії, підконтрольних “ІД”. Згідно з даними IHS, саме із податків та конфіскації майна угруповування отримує половину своїх прибутків.
Аби подолати фінансові проблеми, “ІД” шукає нові джерела доходу. Нещодавно були запроваджені штрафи за проїзд не на тому боці дороги та неправильні відповіді на запитання про Коран, повідомляє видання.
Боротьба за політичне життя
“Боротьба Ділми Русеф за політичне життя” – у статті під таким заголовком New York Times аналізує перспективи президента Бразилії на посаді.
На думку редакторського колективу видання, Русеф скоріше за все “витурять” з посади з огляду на її імовірну причетність до використання коштів державних банків для збалансування бюджету.
Після того, як нижня палата парламенту Бразилії підтримала імпічмент, за документ голосуватиме верхня палата – наступного місяця.
Якщо ініціативу імпічменту підтримає Сенат, Русеф тимчасово відсторонять від виконання обов’язків доки розглядатимуться звинувачення на її адресу. Якщо її визнають винною, то владу отримає її заступник та колишній соратник Майкл Тернер, який нещодавно змінив свої погляди, повідомляє газета.
На думку видання, у Русеф є два шляхи: або оголосити дострокові вибори та покластися на прихильність свого електорату, або протистояти імпічменту та сподіватися на те, що їй вдасться відновити довіру суспільства.
Навіть якщо вона втримається на посаді, доведеться добре попрацювати над відновленням бразильської економіки, що перебуває у стагнації, та боротьбою з корупцією, зазначає видання.
“Для того, щоб впоратися з цим, знадобиться сильніше лідерство та чіткіші ідеї ніж ті, які вона змогла представити до сьогодні”, – підсумовує видання.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.