Обама: Британія ефективніше боротиметься з тероризмом у складі ЄС
Велика Британія здатна буде боротися з тероризмом ефективніше, якщо вона діятиме разом зі своїми європейськими партнерами, заявив президент США Барак Обама.
У статті під назвою “Дозвольте мені як другу сказати, що ЄС робить Британію ще більш великою”, написаній для
Daily Telegraph, пан Обама зазначив, що членство у Євросоюзі посилює вплив Великої Британії у всьому світі.
Пізно увечері в четвер глава США прибув до Британії з триденним візитом.
Однак прихильник виходу Британії з ЄС, мер Лондона Борис Джонсон відповів президентові Штатів у статті для
The Sun під назвою “Велика Британія та США можуть бути кращими друзями, ніж будь-коли, пане Обама… якщо ми вийдемо з ЄС”.
У цьому тексті він назвав позицію пана Обами “чудовим прикладом принципу “роби, як я кажу, але не так, як я роблю”.
Втручання пана Обами до британської дискусії напередодні призначеного на 23 червня референдуму про членство країни в ЄС жваво обговорюється. Прихильники виходу з ЄС називають слова американського президента “нещирими”.
“Мовчазне свідчення”
Утім, у своїй статті президент Обама визнав, що вирішувати долю членства Британії в ЄС мають виключно британські виборці.
Разом з тим, він додав: “результат вашого рішення є предметом глибокого інтересу для Сполучених Штатів”.
“Десятки тисяч американців, які спочивають на кладовищах Європи, є мовчазним свідченням того, наскільки переплетеними є наші успіхи і наша безпека. Шлях, який ви обираєте зараз, відгукнеться і на майбутньому нинішнього покоління американців”, – додав він.
Президент Обама написав, що відносини США та Великої Британії “загартовані кров’ю, яку ми разом проливали на полі бою”.
“Європейський Союз не зменшує британського впливу, а посилює його. Сильна Європа не загрожує світовому лідерству Британії, вона посилює світове лідерство Британії”, – додав він.
“Триматися разом”
Президент США написав, що Велика Британія отримала зиск від членства в ЄС з точки зору створення робочих місць, торгівлі та економічного росту.
“Співпраця такого роду – від обміну розвідувальними даними та контртерористичної діяльності до укладення угод про створення робочих місць та економічного росту – буде набагато ефективнішою, якщо вона поширюватиметься на всю Європу. Зараз – час, аби наші друзі та союзники трималися разом”, – йдеться у його статті.
Однак Борис Джонсон назвав аргументи пана Обами “непослідовними” та “абсолютно нещирими”.
“Американці ніколи не створили чогось подібного до ЄС для себе чи своїх сусідів у їхній півкулі. Чому вони думають, що для нас це правильно?” – пише він.
Твердження про те, що Велика Британія має більше впливу, перебуваючи в ЄС, мер Лондона назвав “нісенітницею”.
“Протягом останніх п’яти років Британія при голосуваннях у Брюсселі була у меншості 40 разів. Загальна вартість цих поразок – 2,4 млрд фунтів додаткових витрат уряду на рік”, – написав пан Джонсон.
“Не можу уявити”
Член британського парламенту від Консервативної партії Іен Дункан Сміт, який також виступає за вихід Британії з ЄС, звинуватив пана Обаму у використанні подвійних стандартів.
“Я не можу собі уявити обставин, за яких він би виступав за те, щоб рішення іноземного суду були обов’язковими для Верховного суду США. Так само я не можу уявити обставин, за яких він би погодився з тим, що закони та податки, обов’язкові для громадян США, ухвалювалися б без схвалення Конгресу”, – сказав він.
Візит пана Обами до Британії є частиною його туру, до якого входить перебування в Німеччині та Саудівській Аравії.
Очікується, що в п’ятницю він та перша леді США Мішель Обама пообідають з королевою Британії у Віндзорі та повечеряють з герцогом та герцогинею Кембриджськими. Пан Обама також проведе спільну прес-конференцію з прем’єр-міністром Девідом Кемероном.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.