ЗМІ: домашні пси сприяють довголіттю
Смерть видатного американського музиканта Прінса, відкритий лист президента США Барака Обами щодо ролі Великої Британії у ЄС, ювілей королеви Єлизавети II та зв’язок між довголіттям та домашніми улюбленцями – головні теми західної преси.
Смерть “революційного митця”
Смерть “революційного митця” Прінса (Prince) стала шоком для індустрії розваг і всього світу, пише Washington Post.
“Музичний хамелеон та колоритний шоумен, який ніколи не припиняв розвиватися, Прінс був однією з найбільш загадкових суперзірок музичного світу”, – описує видання музиканта.
Він не приховував пристрасті до гедонізму, співав про розбиті серця та духовні пошуки та був загадковою особистістю, додає Washington Post.
Він відрізнявся від решти представників шоу-бізнесу 80-их та 90-их своєю музичною спадщиною та провокативними виступами на сцені.
“На сцені він випромінював водночас підкреслену маскулінність та андрогенну вразливість,” – пише газета.
Попри свій невисокий зріст, не багато виконавців могли похвалитися такою впевненою поведінкою перед публікою, зазначає газета.
Музика Прінса була сповнена драйву з такими нотами, які запам’ятовуються надовго.
“Я відчуваю себе звичайною людиною, але я слухаю це і дивуюся – звідки це пішло? Я без сумніву вірю у вищу силу, яка дала мені цей талант”, – цитує видання слова музиканта.
Обама: ЄС зміцнює Велику Британію
Членство Великої Британії в ЄС робить країну ще більш потужною, вважає президент США Барак Обама. Про це він написав у відкритому листі, який опублікувала Daily Telegraph.
“ЄС не послаблює вплив Британії, він його звеличує. Міцна Європа – не загроза глобальному лідерству Британії, вона посилює глобальне лідерство Британії”, – заявив президент.
На думку голови Білого дому, британцям варто пишатися тим, що ЄС допоміг їм поширити цінності та традиції їхньої країни по всьому європейському континенту та його околицях. Зокрема, йдеться про демократію, верховенство права та відкритість ринків.
Обама зазначив, що Велика Британія, у свою чергу, зміцнює позицію Європи у світі.
“США бачать, як ваш потужний голос у Європі забезпечує її міцну позицію у світі та підтримує відкритість ЄС та сприяє тісним зв’язкам з союзниками з іншого боку Атлантики”, – зазначив він.
Обама підкреслив, що Велика Британія залишається чи не найближчим “другом та союзником” США, і зазначив, що разом країни мають подолати багато проблем та загроз, перед якими сьогодні стоїть світ.
Зокрема, він наголосив на необхідності об’єднання зусиль у боротьбі з угрупованням “Ісламська держава”, стабілізації ситуації на Близькому Сході, посиленні НАТО та стимулюванні світового економічного зростання.
Країнам вже вдавалося спільними зусиллями перетворити століття воєн в Європі на десятиліття процвітання та миру, зазначив Обама.
“Яку ж визначну спадщину ми залишимо разом після того, як подолаємо виклики і цього молодого століття”, – підсумовує політик.
Королева – “гарна реклама сумнівного інституту”
Про майстерне правління та вдале підтримання іміджу інституту монархії королевою Великої Британії Єлизаветою II пише у редакційній статті Independent.
“Без сумніву, складно не захоплюватися відданістю королеви посаді, яку вона мала зайняти з малою імовірністю”, – пише видання.
А думку про коронацію у віці 26 років сучасному поколінню взагалі складно осягнути, додає газета.
Але згідно з результатами нещодавно проведеного опитування, 66% британців ставляться до монарха з прихильністю, натомість лише 10% – її не схвалюють.
Видання зазначає, що Єлизавета II вважається втіленням найбільш зразкового прикладу державного службовця у королівській родині.
Проте не всі поділяють такі “рожеві погляди”.
“Для декого особисті якості королеви не можуть затьмарити сумнівної природи інституту монархії; можна стверджувати, що принцип розподілу влади та привілеїв у спадок з труднощами вписується у рамки Британії XXI століття”, – пише газета.
Проте, королеві вистачило мудрості аби вчасно докласти зусиль до модернізації інституту монархії, і її наступники від цього лише виграють, підсумовує видання.
Собаки і довголіття
Хочете дізнатися секрет довголіття – заведіть собаку. Американські дослідники встановили зв’язок між тривалістю життя та проведенням часу з домашнім улюбленцем, повідомляє Daily Mail.
“Дослідники встановили, що ті люди від 60 років, які мають міцний зв’язок з їхніми собаками схильні до частіших та довших фізичних навантажень”, – пише видання.
Прогулянки з домашніми улюбленцями стимулюють зниження індексу маси тіла та скорочують кількість візитів до лікаря.
За словами дослідниці Ребекки Джонсон, якщо лікарі радитимуть людям у поважному віці заводити собак, це знизить державні видатки на охорону здоров’я населення, що поступово старішає.
Дослідники рекомендують зробити заведення домашнього улюбленця обов’язком пенсіонерів, що лише позитивно позначиться на їхньому стані здоров’я, підсумовує видання.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.