Британська преса: Чорнобильський оптимізм

Життя в чорнобильській зоні, візит Барака Обами до Великої Британії та можлива причина смерті співака Прінса – в огляді британської преси.

“Ми живемо”

“Прип’ять сьогодні виглядає…, як декорація з голлівудського фільму про ядерний армагеддон: величезне чортове колесо, яке більше не зрушить з місця, навіки паралізовані авто з дитячого атракціону, купа першотравневих транспарантів, які більше ніколи не побачать іншого параду”, – так описує місто-привид в чорнобильській зоні відчуження Daily Express.

Видання нагадує читачам про квітневу аварію на українській атомній станції, яка сталася тридцять років тому, та розповідає про героїчні зусилля тисяч солдатів, шахтарів, пожежників та пілотів гелікоптерів, які працювали в самому епіцентрі вибуху – майже голіруч, без належного захисту, – і заплатили за це страшну ціну. П’ять тисяч з них пізніше померли від хвороб, викликаних опроміненням, але своєю самовідданістю вони зуміли відвернути другий, ще більш потужний вибух реактора, який міг би перетворити Європу на ядерну пустку на тисячі років, пише газета.

Ми живемо. Ми насолоджуємось щоденним ритмом життя. Ми сподіваємося на кращеТетяна Мошінська, медсестра

Як не дивно, зазначає Daily Express, все більше людей оселяються в зоні відчуження або на межі з нею – незважаючи на відомі ризики.

Одне з таких містечок – Неродичі, де тепер проживають три тисячі людей. Багато з них – переселенці з Донецька та інших міст східної України, де вирує збройний конфлікт.

Місцеві визнають, що через сусідство з Чорнобильською станцією, яка височіє на горизонті, як “замок злодія”, у них є певні негаразди зі здоров’ям.

“У мене проблеми з тиском, гіпертонія. Чи від Чорнобилю це? Можливо. Я намагаюся про це не думати”, – зізнається вчителька Неля Третийдіч, яка живе в Неродичах з чотиримісячною донькою.

А медсестра Тетяна Мошінська, хоч і зазначає, що в лікарні, де вона працює, багато онкохворих, каже: “Ми живемо. Ми насолоджуємось щоденним ритмом життя. Ми сподіваємося на краще”.

І тому Daily Express резюмує, що “нечувана сила атомної енергії” не зуміла зруйнувати людський дух та оптимізм.

Економіка від Клінтон

Майже немає сумніву, що після переконливої перемоги на внутрішньопартійних праймеріз в штаті Нью-Йорк Гілларі Клінтон буде кандидатом в президенти від Демократичної партії, і є суттєва вірогідність, що вона виграє боротьбу за Білий дім, прогнозує тижневик Economist.

Одним із головних викликів на посаді для неї буде економіка. Чи впорається вона з завданням? – запитує видання.

Економічна програма пані Клінтон подібна на ту, що впроваджував на президентській посаді її чоловік в середині 90-х: контрольований дефіцит, вільна торгівля, приязні стосунки з Волл-стріт, амбітні соціальні реформи. Тоді ця політика призвела до значного зростання.

Але сьогоднішня Америка – геть інша, і особливо важко нині робітникам з низькою кваліфікацією – “пошрамованим фінансовою кризою та покаліченим технологічним прогресом та глобалізацією”. Майже половина з них – безробітні.

В таких умовах у політиків є ризик перейти на лівацьку риторику та пропонувати рішення соціалістичного характеру – як, наприклад, робить ще один кандидат-демократ Берні Сандерс. Але пані Клінтон попри все вдається триматися ідеологічного центру. Втім, її пропозиції – не бездоганні: часом слабкі, часом плутані, а іноді суперечливі.

Economist радить їй в першу чергу розвивати конкурентне середовище шляхом дерегуляції. А ще для цього треба змусити компанії з багатомільярдними прибутками припинити працювати за спрощеною системою оподаткування.

Безробітним з недостатньою кваліфікацією держава має запропонувати допомогу: від зарплатного страхування до спеціалізованого навчання, щоб ті могли здобути навички для праці в іншій сфері. Ще одна порада від тижневика – ефективна та прогресивна податкова система.

А ще пані Клінтон мусить діяти рішучіше та сміливіше, аби не втратити шанс, підсумовує видання.

Принц у піжамі

Усі британські газети цього дня повідомляють про візит президента Барака Обами до Сполученого Королівства і особливо звертають увагу на його попередження про те, що можливий вихід Британії з ЄС значно ускладнить її торгівлю з США.

Але окрім зустрічі з прем’єр-міністром Девідом Кемероном, під час якої обговорювались ця та інші серйозні теми, газети також пишуть про вечерю, на яку американського лідера і першу леді запросили принц Вільям та його дружина Кейт.

Daily Telegraph, зокрема, розповідає, що правнук королеви, дворічний Джордж, зустрічав подружжя Обам в Кенсінгтонському палаці в піжамі та халаті. Ця вечірня зустріч була для спадкоємця престолу “найбільшим дипломатичним викликом в його молодому житті”, – прокоментувало видання.

Принц Джордж, з яким, як стало відомо, хотіла познайомитися Мішель Обама, показав гостям свого коника-качалку та плюшевого ведмедика – обидві іграшки колись подарували йому американський президент та його дружина.

“Зустріч Обам з майбутнім королем однозначно стала однією з родзинок їх подорожі”, – додає Daily Telegraph.

А перед цим вони зустрілися з королевою, яку пан Обама осипав компліментами.

“Вона дійсно є однією з моїх улюблених людей, і якщо нам пощастить дожити до 90 років, нехай ми будемо такими ж енергійними, як вона”, – сказав господар Білого дому, назвавши Єлизавету II “справжньою окрасою світу”.

Під час зустрічі Обами подарували Її Величності, яка цього тижня святкувала ювілей, альбом її фотографій з американськими президентами, котрих вона зустрічала за довгі роки свого правління.

Були під час візиту і курйозні моменти – наприклад, коли Обама, який звик до правостороннього руху, помилково намагався сісти в авто з іншого боку, розказує видання.

Від чого помер Прінс?

Таблоїд Daily Mail інформує, що причиною смерті американської поп-зірки Прінса, швидше за все, стало передозування медичним препаратом “Перкосет”. Це потужне знеболювальне застосовується для лікування гострого болю, особливо у пацієнтів, які мають хронічну хворобу суглобів, і викликає швидке звикання.

Як відомо, співак, який раптово помер на 58 році життя, багато років мав серйозні проблеми з кістками тазу. Йому давно пропонували зробити операцію з заміни стегнового суглобу, але він відмовлявся від хірургічного втручання з релігійних міркувань – як свідок Єгови він не міг погодитися на переливання крові, яке супроводжує цю медичну процедуру.

Наближені до Прінса люди зізнались, що за шість днів до смерті він прийняв велику дозу “Перкосета” і співаку стало погано під час перельоту – настільки, що пілоту його приватного літака довелося терміново приземлюватися, аби доставити пацієнта до лікарні для рятівної ін’єкції.

Інші джерела стверджують, що у Прінса була важка форма грипу і підірваний прийомом багатьох ліків імунітет. Співак не був здоровою людиною, додає видання, нагадуючи, що він з дитинства страждав на епілепсію. Щоправда, колись він розповів, що ангели вилікували цю його недугу.

Розтин покаже, що сталося насправді – але на це потрібен час.

Але знаменита американська співачка Арета Франклін, пише Daily Mail, вже встигла зробити “дивне” припущення, що причиною смерті Прінса міг бути вірус Зіка.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *