Обстановка в районі проведення АТОстаном на 27 квітня 2016 рокуНайбільша активність противника відмічається на
Обстановка в районі проведення АТО
станом на 27 квітня 2016 року
Найбільша активність противника відмічається на Донецькому та Волноваському напрямках. У районах н.п.Авдіївка та Гранітне здійснено спроби витіснення сил АТО шляхом ведення інтенсивних обстрілів, у т.ч. із застосуванням 82 та 120-мм мінометів і протитанкових ракетних комплексів. У районі промислової зони Авдіївки відбулось вогневе зіткнення.
Противник продовжував вогневий вплив на підрозділи сил АТО. Зафіксовано 31 обстріл (за минулу добу – 42) зі стрілецької зброї, гранатометів, ПТРК, БМП, 120 та 82-мм мінометів, з них: чотири – Станиця Луганська, Щастя (Новоайдарський напрямок); один – Трьохізбенка (Сєверодонецький напрямок); два – Попасна, Луганське (Слов’янський напрямок); 11 – Авдіївка, Красногорівка, Мар’їнка; вісім – Славне, Новотроїцьке, Гранітне (Волноваський напрямок); п’ять – Павлопіль, Талаківка, Широкине (Маріупольський напрямок).
Зафіксовано чергові втрати військовослужбовців 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, що діяли в складі диверсійно-розвідувальних груп:
26 квітня ц.р. загинув один та поранено шестеро військовослужбовців зі складу 2 батальйону територіальної оборони, 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка), 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ), 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК та 7 окремої мотострілецької бригади 2 АК.
Зафіксовано постачання озброєння та військової техніки з території РФ. До н.п.Свердловськ (територія Свердловського ремонтно-механічного заводу) залізничним шляхом переміщено важку вогнеметну систему ТОС-1 “Буратино” та три 122-мм РСЗВ “Град”.
Встановлено, що у підрозділах протиповітряної оборони 1 АК (Донецьк) ЗС РФ виконують завдання військовослужбовці зі складу 1 дивізії ППО 45 Армії (Сєвероморськ) ВПС і ППО ЗС РФ.
Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність у Донецьку танків, САУ та 122-мм РСЗВ “Град”.
Чергові докази участі кадрових російських військовослужбовців регулярних ЗС РФ у бойових діях на сході України
Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо кадрових військовослужбовців ЗС РФ, які приховуючи свої особисті дані та з використанням фіктивних документів, беруть участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі доказової бази таких воєнних злочинів визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку.
ГУР МО України встановлено, що на посаді “ начальника противовоздушной оборони 1 АК (Донецк) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ВС РФ” перебуває підполковник ЗС РФ КОБЗАРЬ Євген Антонович (КОБЗАРЬ Евгений Антонович). Відомо, що Євген КОБЗАРЬ, 1968 р.н., народився у м.Уссурійськ, у 1991 р. закінчив Полтавське вище зенітне ракетне командне училище, проживає у станиці Сторожевая (Зеленчукській район, Карачаєво-Черкеська республіка).
Для виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва Росії на тимчасово окупованих територіях сходу України підполковник Є.КОБЗАРЬ відряджений у березні 2015 р. (на той час у військовому званні “майор”) з посади начальника протиповітряної оборони 34 окремої гірської мотострілецької бригади (станиця Сторожевая, Зеленчукській район, Карачаєво-Черкеська республіка) 49 Армії Південного військового округу ЗС РФ.
Після закінчення Полтавського зенітного ракетного командного училища, офіцер ЗС РФ КОБЗАРЬ Е.А. проходив службу на посадах:
1991 – 2014 рр. – командир зенітного взводу, старший офіцер зенітної батареї, командир зенітної батареї, командир зенітного дивізіону 56 окремої десантно-штурмової бригади (н.п.Камишин, Волгоградської обл.) Повітрянодесантних військ ЗС РФ. У 2015-2016 роках батальйонні та ротні тактичні групи зі складу 56 одшбр ПДВ ЗС РФ брали участь в бойових діях на території України (у районах Саханка, Красноармійське, Рози Люксембург);
2014 – 2015 рр. – начальник протиповітряної оборони 34 окремої гірської мотострілецької бригади (станиця Сторожевая, Зеленчукській район, Карачаєво-Черкеська республіка) 49 Армії Південного військового округу ЗС РФ. У 2014 р. підрозділи 34 омсбр (гірської) 49А (Ставрополь) ПдВО перебували на території тимчасово окупованого Криму.
Учасник чеченських кампаній 1995 та 2000 років.
За виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва Росії на тимчасово окупованих територіях України отримав військове звання “підполковник”.
Відмічаємо, що в 56 одшбр та 34 омсбр (гірській) також проходив службу генерал-майор ЗС РФ ЗУСЬКО Михайло Степанович, у т.ч. на посаді командира 34 омсбр (з 2011 по 2014 р.).
Генерал-майор ЗС РФ ЗУСЬКО Михайло Степанович
З початком збройної агресії Росії проти України генерал-майор ЗС РФ М.ЗУСЬКО безпосередньо формував та, з літа по кінець осені 2014 р., командував 1 АК (Донецьк, Україна) 12 Командування резерву (на т.ч. Центр територіальних військ, Новочеркаськ, Росія) Південного ВО ЗС РФ.
За виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва РФ на тимчасово окупованих територіях України генерал ЗУСЬКО отримав підвищення по службі і був призначений заступником командувача 49 Армії (м.Ставрополь) Південного військового округу ЗС РФ.
Додатково встановлено: за граничним віком, у військовому званні “майор”, Є.КОБЗАРЬ підлягав звільненню з лав ЗС РФ з огляду на важкий стан здоров’я, психічні розлади та хронічний алкоголізм (рішенням Волгоградського гарнізонного військового суду від 17 грудня 2012 р. був позбавлений водійських прав через керування автотранспортом у нетверезому стані), як наслідок важкого поранення під час бойових дій. Але генерал-майор М.ЗУСЬКО, з яким разом воювали в Чечні, посприяв направленню Євгена КОБЗАРЬ до складу угруповання російських окупаційних військ в Україні на вищу посаду – начальника протиповітряної оборони 1 АК (Донецьк, Україна), що дозволило йому отримати звання “підполковник” та продовжити термін військової служби.
Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.
http://gur.mil.gov.ua/content/situation-in-ato-area-a..
Посилання
gur.mil.gov.ua