Парламент Греції ухвалив пенсійну реформу, попри протести
Парламент Греції проголосував за непопулярний законопроект, який передбачає проведення пенсійної реформи і підвищення податків.
Законопроект, необхідний для отримання міжнародної фінансової допомоги, вже на стадії обговорення спричинив хвилю обурення.
Протягом двох днів у країні проходили загальні страйки, не працював громадський транспорт.
Реформа передбачає скорочення пенсійних виплат, злиття пенсійних фондів і підвищення соціальних внесків і податків на середній і високий дохід.
Станом на зараз, Греція не може отримати наступний транш фінансової допомоги у 5 млрд євро, оскільки однією з умов його отримання є скорочення пенсійних витрат.
Дебати щодо пенсійної реформи і підвищення податків у грецькому парламенті тривали дві доби.
Обговорення супроводжувалося демонстраціями протесту в Афінах і Салоніках. У Афінах під час акції протестувальники кидали в поліцію коктейлі Молотова, а правохоронці відповіли світлошумовими гранатами та сльозогінним газом.
У підсумку прем’єр-міністрові Алексісу Ціпрасу вдалося переконати парламентарів у необхідності схвалити законопроект.
Мільярди євро
Минулого року міжнародні кредитори домовилися виплатити Греції 86 млрд євро фінансової допомоги.
Однак, кредитори побоюються, що Греція не зможе виплатити поточний борг у розмірі 3,5 млрд євро. Його слід погасити в липні, але оскільки домовленості щодо реформ так і не було досягнуто, Афіни можуть виявитися не в змозі погасити заборгованість.
МВФ та інші кредитори вимагають, щоби Греція вживала подальших заходів для економії бюджету, щоби акумулювати фонд у розмірі 4 млрд євро на випадок непередбачених обставин або, якщо реформи в країні не буде проведено в обіцяному масштабі.
“Останній цвях”
Найбільша грецька профспілка назвала ці реформи “останнім цвяхом у кришку труни робітників і пенсіонерів”.
Чинний страйк – уже четвертий, відколи прем’єра Греції Алексіса Ціпраса переобрали на посаду.
Ціпрас, який спершу виступав проти заходів жорсткої економії, пізніше підписав угоду про фінансову допомогу країні – зі згодою з умовами кредиторів. Він спирається на більшість – 153 з 300 – депутатів парламенту.
Минулого літа криза досягла піку, Греція оголосила дефолт і не змогла виплатити черговий кредит, а в країні почали обговорювати можливість виходу з єврозони.
До 2018 року Греція повинна скоротити витрати на 3% від ВВП, себто на 5,4 млрд євро.