Іноземні ЗМІ: екс-мер Лондона винуватить ЄС у війні в Україні

Кого з британських політиків охрестили “апологетом Путіна”, про що свідчить перемога на виборах мера Лондона мусульманина та чи загрожує світу майбутнє без кави? Про це та більше в огляді західної преси.

“Апологет Путіна”

“Борис звинувачує ЄС у війні в Україні” – під таким заголовком Independent розмістила на першій шпальті статтю про промову вже колишнього мера Лондона та прихильника виходу Великої Британії з ЄС Бориса Джонсона.

Через цю промову екс-мера британської столиці вже охрестили “апологетом Путіна”, особливо після того, як він заявив, що “ЄС винен у тому, що спровокував вторгнення Росії до України”, пише видання.

“Він посилався на нестабільність в Україні, яка призвела до анексії Криму Росією, а також надання Кремлем військової підтримки сепаратистам на Сході країни, яких підтримує Росія”, – пише Independent.

Крім того, пан Джонсон заявив, що противники виходу Британії з ЄС залякують британців “страшними історіями про Третю світову війну, бубонною чумою та будь-чим іншим”, а також розкритикував зовнішню політику ЄС.

“Якщо вам потрібен приклад ситуативного ведення зовнішньої політики у ЄС та претензій ЄС на здійснення оборонної політики, яка спричинила справжню біду, погляньте на те, що сталося в Україні”, – цитує видання пана Джонсона.

У відповідь – на Даунінг-стріт заявили, що британський прем’єр переконаний в тому, що “незаконна анексія Криму відбулася лише за участі Росії”.

Колективне прохання

Вихід Великої Британії з ЄС піде на користь ворогам Заходу, вважають деякі з колишніх очільників НАТО.

П’ятеро колишніх генеральних секретарів альянсу написали спільний лист до Telegraph, у якому наголосили на труднощах, з якими доведеться стикнутися країні у разі “брекзиту”.

“Брекзит”, беззаперечно, призведе до втрати впливовості Великої Британії, підірве позиції НАТО та піде на користь ворогам ЗаходуЛист колишніх генсеків НАТО

“Хоча це рішення ухвалювати британцям, “брекзит”, беззаперечно, призведе до втрати впливовості Великої Британії, підірве позиції НАТО та піде на користь ворогам Заходу якраз тоді, коли євроатлантичній спільноті варто стояти пліч-о-пліч проти спільних загроз, включно з тими, які вже на нашому порозі”, – цитує видання листа.

Військові наголошують, що ЄС є “ключовим партнером” НАТО і їхня спільна робота допомагає “стримувати нестабільність в регіоні”, зазначає газета.

Серед тих, хто підписав лист такі імена: лорд Каррінгтон – останній з живих членів уряду Вінстона Черчилля 1951-1955 років, Хав’єр Солана – колишній міністр закордонних справ Іспанії, лорд Джордж Робертсон – міністр оборони в уряді Тоні Блера, Яап де Гооп Схеффер – колишній міністр закордонних справ Нідерландів та Андерс фог Расмуссен, який перебував на посаді генсека НАТО до 2014 року.

Перемога “анти-Трампа”

Перемога на виборах мера Лондона мусульманина Садіка Хана відображає сутність XXI століття та рух світу у напрямку глобалізації та створення глобальної ідентичності, пише оглядач International New York Times Роджер Коен.

Автор статті порівнює тріумф представника лейбористів з висуванням у кандидати на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, і зазначає, що перша з перелічених подій є більш знаковою.

Обрання Хана є важливим, тому що доводить, що поверхневі кліше стосовно того, що Європу заполонили джихадисти – неправдивіInternational New York Times

“У своїй перемозі, тріумфі над образами, у яких його (Садіка Хана – Ред.) намагалися пов’язати з ісламістським екстремізмом, Хан боровся за відкритість на противагу ізоляціонізму, за інтеграцію на противагу конфронтації, за можливості на противагу расизму та чоловічого шовінізму. Він був анти-Трампом”, – пише оглядач.

За словами автора, XXI століття визначатимуть саме такі особистості, як Хан, та такі міста, у яких шанують розмаїття, а не “хамовитий” та “вузьколобий” “білий хлопець”, який хоче будувати стіни.

“Обрання Хана є важливим, тому що доводить, що поверхневі кліше стосовно того, що Європу заполонили джихадисти – неправдиві”, – пише оглядач.

Щодо Трампа, то автор називає його “продуктом американського страху та люті”.

Натомість обрання Хана мером європейської столиці є своєрідною відповіддю таким політикам, як Трамп, які “розпалюють ворожнечу” та налаштовують виборців проти мусульман, підсумовує автор.

Майбутнє без кави?

Зміна клімату та інтенсивне землеробство можуть призвести до дефіциту кави, бананів, кукурудзи та квасолі, попереджають науковці.

Daily Mail цитує дослідників, які стверджують, що вже у 2025 році африканські посіви бананів та кукурудзи необхідно буде замінити на інші культурі, які будуть більш стійкими до посух.

А сучасна схильність фермерів до вирощування лише тих культур, які дають високу врожайність, вже призвела до суттєвого зниження кількості певних видів овочей, фруктів та зернових.

“Це може суттєво позначитися і на виробництві кави”, – цитує газета висновки дослідження, здійсненого Королівськими ботанічними садами в К’ю.

Зокрема йдеться про плантації кави в Ефіопії, які перебувають у найбільшій зоні ризику, хоча можливо їх вдасться перенести до інших регіонів.

За словами науковців, зміна клімату загрожує повним зникненням 391 тисячі видів рослин.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Let’s block ads! (Why?)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *