Канни-2016: які фільми змагатимуться за Palme d’Or?

11 травня знамениту набережну Круазет в Каннах заповнять тисячі людей, які традиційно відвідують Лазурний берег Франції заради одного з найпрестижніших та найвпливовіших кінофестивалів світу.

Офіційний постер 69-го Каннського кінофестивалю відображає Віллу Малапарте на острові Капрі, яка стала відома завдяки культовій кінострічці Жан-Люка Годара “Зневага”. Спекотне літо, розмови про мистецтво та оголена Бріжіт Бардо – перше, що спадає на думку, коли згадуєш цей фільм.

Від самого початку свого існування метою фестивалю було показати світові авторське, оригінальне кіно міжнародного масштабу.

Двадцять фільмів з категорії Competition змагаються щороку за головний приз – “Золоту пальмову гілку” (Palme d’Or).

Друга найважливіша частина, “Особливий погляд” (Un Certain Regard), об’єднує найбільш естетично значимі фільми, на які варто звернути увагу.

Цього року кінофестиваль відкриває нова стрічка Вуді Аллена Café Society.

Традиційно сюжет конкурсних фільмів особливо не розголошується до початку фестивалю. Усе, що поки що достеменно відомо – це те, що стрічка відправляє глядача в Голлівуд 30-х років разом з Крістен Стюарт, Джессі Айзенбергом, Блейк Лайвлі та іншими акторами.

Приємна несподіванка – оператором фільму виступив Вітторіо Стораро, який вважається одним з кращих у світі та відомий своєю плідною співпрацею з Бернардо Бертолуччі (“Конформіст”, “Останнє танго в Парижі”) та Френсісом Фордом Копполою (“Апокаліпсис сьогодні”).

Педро Альмодовар вперше за п’ять років повертається у Канни з новою драмою “Хульєта”, яка ще в квітні вийшла у прокат в Іспанії, на батьківщині режисера.

Фільм знятий на основі трьох новел канадської письменниці та Нобелівської лауреатки Еліс Манро: “Випадок”, “Скоро” і “Тиша” (перша запланована назва фільму була Silencio).

Історія про складні стосунки матері й доньки, насичена сильними переживаннями, турбулентністю жіночої долі, що візуально підсилюється яскравими кольорами, які Альмодовар зробив своїм авторським почерком впродовж усієї режисерської кар’єри (“Зв’яжи мене”, “Все про мою матір”, “Поговори з нею”).

З неабияким акторським складом у своєму фільмі “Це всього лише кінець світу” вкотре завітає на фестиваль канадський режисер Ксав’є Долан, який у свої 27 років вже шість раз був переможцем Каннського кінофестивалю у різних категоріях, у тому числі здобув Приз журі за кінострічку “Мамуся” в 2014 році.

Знятий за однойменною п’єсою Жан-Люка Лагарса, фільм розповідає історію письменника Луї, який після дванадцяти років відсутності збирається оголосити сім’ї про свою близьку смерть. У головних ролях Ксав’є Долан зібрав одразу декілька знакових фігур сучасного французького кінематографу: Леа Сейду, Венсана Касселя, Наталі Бей та Маріон Котійяр серед інших.

Джим Джармуш представить на кінофестивалі одразу два фільми.

“Патерсон” – історія про водія автобуса Патерсона (Адам Драйвер), який попри своє рутинне життя пише поезію та знаходить у своїй дружині Лаурі (Голшіфте Фарагані) безкінечне натхнення. Цей фільм змагається за головний приз на кінофестивалі.

Другий фільм Джармуша – Gimme Danger, документальна стрічка про музиканта Іггі Попа – буде показана у програмі “Опівнічний сеанс”.

Знову спробував себе в режисерському кріслі та отримав можливість поборотися за Prix d’Or Шон Пенн, який зняв фільм “Останнє обличчя” з Шарліз Терон та Хав’єром Бардемом у головних ролях.

Голландський режисер Пол Верховен презентує свій перший франкомовний фільм “Вона”. Це психологічний трилер з Ізабель Юппер у головній ролі – акторкою, яка вміє шокувати на екрані та не боїться “ризикованих” образів.

Це перший повнометражний фільм режисера за останні десять років, після надзвичайно успішної кінострічки “Чорна книга”, яка увійшла в історію кінематографу Нідерландів як найдорожча за всі часи.

Брати Дарденн покажуть фільм “Незнайомка”, який розповідає історію жінки-лікаря, що прагне розкрити ідентичність померлої дівчини після того, як їй відмовили в операції. У своєму кінематографі бельгійський дует режисерів часто підіймає складне питання гуманізму.

Єдині режисери-жінки, які беруть участь в цьогорічних перегонах за головний приз – це Марен Аде з німецькою кінострічкою “Тоні Ердманн”, Андреа Арнольд і її фільм “Американський мед” з Шайа ЛаБаф в головній ролі, та Ніколь Гарсія, яка демонструватиме кінострічку From the Land of the Moon з Маріон Котійяр і Луї Гаррелем в головних ролях.

Останній фільм є адаптацією новели Мілени Агус, дія якої відбувається в повоєнний період та розповідає історію вільнодумної жінки, яка бореться за своє кохання.

“Персональний покупець” – ще один фільм за участю Крістен Стюарт на цьогорічному кінофестивалі, який продемонструє Олів’є Ассайас.

Це другий фільм французького режисера, де головну роль зіграла Стюарт – після стрічки “Зільс-Марія”, де вона з’явилася разом із Жульєт Бінош.

Та роль у 2014 році принесла актрисі перемогу в Премії Сезар у категорії “Краща акторка другого плану”. Це досягнення багато кінокритиків назвали “історичним”, адже Крістен Стюарт стала першою американкою, яка отримала цю найпрестижнішу в сфері кіно національну нагороду Франції.

Втретє в основному конкурсі на Каннському кінофестивалі бере участь датський режисер Ніколас Віндінг Рефн. Його фільми “Драйв” (2011) та “Лише Бог пробачить” (2013) номінувалися у попередні роки, а цього разу датчанин презентує фільм “Неоновий демон”.

Сам режисер розповідав в інтерв’ю, що після зйомок стрічки “Драйв” він загорівся ідеєю зняти новий фільм в Лос-Анджелесі – місті, яке його підкорило.

“Неоновий демон” обіцяє бути візуально насиченим трилером з елементами жахів про небезпеку жіночої краси та модельний бізнес. Для натхнення режисер використав історію Графині Елізабет Баторі, сумно відомої масовими вбивствами молодих дівчат заради збереження своєї примарної вроди.

Двічі володар Гран-прі Каннського кінофестивалю за фільми “Людяність” і “Фландрія”, французький режисер Брюно Дюмон нині презентуватиме захопливу комедію “У тихому омуті”, яка з’явиться в українському прокаті вже в липні цього року. В головних ролях – Жульєт Бінош, Фабріс Лукіні та Валерія Бруні-Тедескі.

Ця чорна комедія, в якій розслідуються таємничі зникнення туристів на океанічному узбережжі Франції, від початку оголошення програми є фаворитом серед багатьох критиків та кіноманів. Права на показ фільму в кінотеатрах вже придбали США.

В рамках програми основного конкурсу також демонструватимуться фільми “Я, Деніел Блейк” британського режисера Кена Лоуча, “Акуаріус” бразильця Клебера Мендоніча Філхо, “Лавінг” Джеффа Ніколса.

Крім того, південнокорейський режисер та володар Гран-прі Пак Чхан Ук презентує фільм “Служниця”, Брійянте Мендоса продовжить відкривати світ Філіппін зі стрічкою Ma’Rosa, а Румунію цього разу представлять одразу два режисери: Крісті Пую з фільмом “Сьєрра-Невада” та Крістіан Мунджіу, який зняв стрічку “Випускний”.

І наостанок варто згадати про “Вертикальне перебування” Алена Гіроді – фільм про те, як режисер шукає натхнення для нового фільму.

Переможців в усіх номінаціях офіційно оголосять 22 травня, в останній день кінофестивалю.

Let’s block ads! (Why?)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *