ЗМІ: що робитиме Трамп у міжнародній політиці?
Що очікувати від антикорупційного саміту у Лондоні, як Дональд Трамп може керувати зовнішньою політикою США та чим загрожує “серіальний запій” – огляді іноземної преси.
Що чекає на Трампа?
Здійснення зовнішньої політики США не має нічого спільного з управлінням конкурсами краси, пише у своїй колонці оглядач International New York Times, натякаючи на слабкі шанси кандидата у президенти Дональда Трампа впоратися з цим завданням.
Автор нагадує, як нещодавно американський бізнесмен заявив, що “достатньо добре знає Росію”, адже три роки тому проводив там “визначну подію” – конкурс “Міс Всесвіт”.
Оглядача дивує те, що Дональд Трамп не шукає відповіді на ключове питання: з якими реальними зовнішньо-політичними викликами зіткнеться наступний американський президент?
“Я думаю, що він не має гадки щодо цього. Адже, якби мав, не хотів би отримати цю роботу. Зараз чи не найгірший час для здійснення зовнішньої політики США”, – вважає автор.
Журналіст наголошує на глобальній терористичній загрозі, а також непростих відносинах США з Китаєм та Росією.
“Зараз пріоритетом зовнішньої політики США є стримання безладу. І це цілковита протилежність процесу керування конкурсом краси. Тут немає переможців, а кожен учасник виглядає огиднішим за попереднього”, – підсумовує автор.
Початок довгострокового проекту
Корупція – ракова пухлина багатьох світових проблем, а боротьба з нею має починатися з політичної волі, вважає британський прем’єр-міністр Девід Кемерон. Про це він заявив у своїй авторській колонці у Guardian, опублікованій напередодні міжнародного антикорупційного саміту, який почався у Лондоні.
“Сьогоднішній саміт – найбільший доказ політичної волі у боротьбі з корупцією”, – каже Кемерон.
За словами прем’єра Британії, під час заходу буде розроблено ряд конкретних кроків у боротьбі з корупцією. Окрім цього, учасники планують докласти зусиль для вироблення механізмів притягнення до відповідальності всіх причетних до цього злочину та забезпечення захисту й підтримки тим, хто від нього постраждав.
Девід Кемерон також наголосив, що по всьому світі корупції варто протиставити практику відкритості та чесності.
Політик зауважив, що попри амбітні цілі, вирішення проблеми потребує часу: “Саміт – лише початок того, що має стати довгостроковим зусиллям”.
Одноденний саміт відкрився у Лондоні сьогодні. У ньому беруть участь представники понад 40 країн. Президент України Петро Порошенко скасував участь у саміті напередодні через політичні баталії в Києві.
Час діяти
Про важливість боротьби з корупцією, особливо в країнах, що розвиваються, пише напередодні антикорупційного саміту й Independent.
Видання зазначає, що скандальні слова британського прем’єр-міністра про “фантастично корумповані” Афганістан та Нігерію, які розповсюдили місцеві ЗМІ, скоріше пішли на користь заходу, аніж нашкодили, та зробили питання боротьби з корупцією у країнах, що розвиваються, головною темою для обговорення.
Проте, одних слів замало, варто вживати конкретні кроки, наголошує видання.
Independent зазначає, що корупція вже стала частиною культури у деяких країнах. Водночас, протягом останнього часу посилилося усвідомлення збитків, яких вона завдає життю пересічних громадян.
“Кожен незаконно отриманий фунт, долар та євро є тими коштами, які можна було б витратити на розвиток: на покращення можливостей в освіті та галузі охорони здоров’я, або підвищення продуктивності у промисловості чи на фермах”, – пише видання.
З огляду на це, Independent називає корупцію “найгіршою формою крадіжки” – крадіжки у найбідніших.
І Девід Кемерон має рацію, коли каже, що цього явища варто позбуватися будь-де, підсумовує видання.
Чим загрожує серіальний “запій”?
Перегляд серіалів серія за серією – прокляття сучасного покоління. Це невинне (на перший погляд) заняття де-активує мозок та може позначитися на соціальному житті та роботі – таких висновків дійшли канадські та британські науковці, повідомляє Daily Mail.
Згідно з результатами дослідження, під час так-званого серіального “запою” мозок вимикається, а перегляд наступної серії стає автоматичним.
“Ми втрачаємо можливість до усвідомлення того, що робимо під час перегляду улюблених телешоу “запоєм”, і через це не можемо зупинитися”, – пише видання.
Окрім цього, фанати серіалів перестають думати про те, що вони мали б робити замість сидіння на дивані перед екраном.
На думку науковців, “залежними від серіалів” схильні ставати люди, які страждають від поганого настрою або депресій. А зловживання серіалами може негативно позначитися на професійних успіхах, соціальному житті та навіть сімейному щасті.
На думку науковців, перегляд 2-3 серій шоу за один раз вже можна вважати серіальним “запоєм”.
Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.