Гаррі Поттер і таємниці театру – культогляд
Де баланс між артхаусом та блокбастерами на кінофестивалі у Каннах, чому британці так захоплюються серіалами та очікувана театральна вистава про Гаррі Поттера – про все це у культогляді британської преси.
Гаррі Поттер на сцені
Всі, хто забажає відвідати показ нової п’єси про Гаррі Поттера разом з Джоан Роулінг, отримають таку можливість вже у вересні. Саме тоді, як розповідає Daily Telegraph, авторка особисто представить у Лондоні виставу “Гаррі Поттер та проклята дитина” – восьму історію про вже дорослого чаклуна та його сім’ю.
Щоправда, заплатити глядачам доведеться немало – як мінімум 150 фунтів.
А надто, за квитки ще доведеться позмагатися на аукціоні, який стартував цього тижня. За даними видання, власники квитків отримають також запрошення на вечірку після вистави і підписаний пані Роулінг екземпляр сценарію п’єси.
Всі зароблені кошти спрямують на потреби заснованої письменницею благодійної організації Lumos та фонду, який намагається знайти сім’ї для сиріт з притулків, додає Daily Telegraph.
“У цій п’єсі чаклуна вперше зіграють на сцені. За її сюжетом Гаррі представлений як втомлений від роботи працівник Міністерства магії, чоловік та батько трьох дітей-школярів”, – анонсує видання.
Daily Telegraph додає, що “Гаррі Поттер та проклята дитина” також побачить світ у вигляді книги. Це станеться 31 липня – у “день народження” чаклуна.
Канни: у пошуках балансу
Чи вдасться організаторам цьогорічного кінофестивалю у Каннах знайти баланс між оригінальними стрічками та розрекламованими блокбастерами? Таким питанням переймається Independent.
Як розповідає видання, цього року на фестивалі поряд із такими видатними митцями, як Вуді Аллен, Стівен Спілберг та Джим Джармуш, картини представлятимуть і менш відомі кінематографісти.
Втім, Independent сумнівається, що такі стрічки складуть конкуренцію великобюджетним фільмам поза межами фестивалю.
“Картини, на покази яких у Каннах треба пробиватися силою, можуть навіть не з’явитися у Великобританії, і дивитимуться їх не у кінотеатрах, а на Netflix або Amazon”, – пишуть автори.
Сам же кінофестиваль, продовжує видання, унікальний тим, що у ньому є місце і артхаусу, і фільмам, які приваблюють на червоні доріжки “легіони папараціі”.
“Конкурсна програма фестивалю є оазою для любителів кіно – це одне з небагатьох місць, де кінематограф і досі вважають мистецтвом, а не лише бізнесом. Хоча б на кілька днів кожного року у Каннах забувають про панування голлівудських блокбастерів, які отупляють”, – резюмує Independent.
Твір Аристотеля піде з молотка
Рідкісний екземпляр твору Аристотеля “Про тварин” (De animalibus) вперше за 125 років виставлять на аукціоні, розповідає Guardian. Видання XV століття знайшли у штаті Теннессі лише минулого року.
Газета називає його “делюкс”- версією, адже манускрипт надрукований на велені – матеріалі для письма, зробленому зі шкір ссавців. Єдиний з таких екземплярів належить Національній бібліотеці у Парижі. Навіть паперових копій в світі дуже мало, додає Guardian.
“Аристотель, який жив з 384 до 322 року до нашої ери, активно вивчав історію природи. Три тексти, що складають “Про тварин”, демонструють його здібності у зоології, фізіології та ембріології: вин описує понад 500 видів тварин”, – зауважує видання.
Вперше на аукціоні манускрипт з’явився у березні 1891 року, коли американському видавцю та колекціонеру книг Вільяму Евартсу Бенджаміну довелося викласти за нього 850 доларів. Тепер же заплатити за книгу доведеться від 300 тис. до 500 тис. доларів.
На торги аукціонного дому Bonhams її виставлять 8 червня, додає Guardian.
Серіали вже витіснили книги. Що далі?
Багато британців готові не спати всю ніч, аби подивитися кілька серій улюбленого серіалу. Таким є один із висновків нового британського дослідження, пише Daily Mail.
Опитування, проведене в рамках дослідження телеканалу Sky, показало, що для двох третин британців серіали у бокс-сетах замінили книжки.
Згідно з результатами дослідження, 12% визнали, що з більшим задоволенням подивляться улюблений серіал, ніж займуться сексом зі своїм партнеромDaily Mail
Заради улюблених ТБ-новинок глядачі готові навіть брати лікарняний на роботі.
“Згідно з результатами дослідження, 12% визнали, що з більшим задоволенням подивляться улюблений серіал, ніж займуться сексом зі своїм партнером; 3% настільки залежні, що дивляться серії у туалеті, 5% – у ванній, 3% – потайки на роботі, а 7% – у відпустці”, – розповідає видання.
Дослідження також показало, що захопленість серіалами може приносити і соціальні переваги. Так, як розповідає Daily Mail, чверть любителів бокс-сетів визнали, що серіали можуть стати однією з головних тем для розмов на першому побаченні, а 9% опитаних навіть визнали, що втратили цікавість до потенційного партнера через розбіжності в улюблених шоу.
Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.