Обласна влада визначила напрямки роботи з підготовки до нового опалювального періоду

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський 17 травня під час засідання колегії наголосив, що державні органи влади мають максимально допомагати населенню області в оформленні субсидій для того, щоб підприємства, які постачають тепло й воду, були самоокупними.

«Люди, які не мають достатнього фінансового ресурсу, отримують субсидії. Але постачальні компанії повинні працювати економічно обґрунтовано – це задача номер один для нас. Ніхто не дозволить безпричинно завищувати ціни. По кожній компанії буде проведено аудит, щоб попередити шахрайство», – підкреслив він.

Як наголосила в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства Ольга Соловей, фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства безпосередньо залежить від розрахунків споживачів за надані послуги. На 1 квітня цього року населенню області надано послуг на суму 908 млн. грн., з яких сплачено 779 млн. грн. Тобто рівень розрахунків склав 85,8%.

Компанії з тепло- та водопостачання, водовідведення несуть збитки через діючі тарифи, рівень яких не відшкодовує собівартість послуг. За підсумками роботи за 1 квартал 2016 року, фінансовий результат підприємств ЖКГ від реалізації послуг був збитковий – 300,6 млн грн.

Також Ольга Соловей зазначила, що для якісної підготовки об′єктів ЖКГ до опалювального періоду, в області планується комплексно підготувати 8888 житлових будинків, з яких 7450 помешкань комунальної власності, покращити функціональність 812 котелень, виконати капітальний ремонт 335 тис квадратних метрів комунальних доріг.

Мешканці Донецької області вже отримали 1300 «теплих» кредитів на термомодернізацію будинків, 70% обсягу яких відшкодовує обласний бюджет.

На сьогодні на Донеччині створено 1157 ОСББ, 79 з них організовано в цьому році. Найбільше об’єднань діють у Добропіллі, Мирнограді, Селидові та Маріуполі.

«З 1 липня 2016 року держава переходить на ОСББ і керуючі компанії. ЖЕКи як совковий спадок має відійти у минуле. Сьогодні ще є багато питань, але забезпечити людей якісним енергопостачанням – це той напрямок, в якому ми маємо рухатись», – наголосив Павло Жебрівський.

Довідково

Станом на 01.01.2016 основна частина житлових будинків (57% від загальної площі), що розташовані на територіях, підконтрольних українській владі, має фізичну зношеність більше 40%. На теперішній час 65% житлового фонду потребує капітального ремонту.

У тепловому господарстві потребують заміни 1,3 тис. км теплових мереж (80,2%). Причинами втрат питної води при транспортуванні та подачі споживачам є незадовільний технічний стан водопровідних мереж. Заміни потребують 10,7 тис. кв м, що складає 51,4% від загальної кількості.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *