У Києві під Радою мітингують за створення антикорупційного судуУ Києві під будівлею Верховної Ради
У Києві під Радою мітингують за створення антикорупційного суду
У Києві під будівлею Верховної Ради близько десяти людей мітингують за створення в Україні окремого суду, який буде займатися справами, пов'язаними з корупцією.
Про це повідомляє кореспондент Громадського з-під будівлі парламенту.
«Справа в тому, що той законопроект, який пропонують голосувати в Раді не створює антикорупційні суди, а відтерміновує їх створення до безкінечності. Жодного слова в законопроекті не прописано, коли вони мають бути створені і яким чином. Тому ми вимагаємо, щоб там було чітко прописано, коли будуть створені антикорупційні суди і це сталося найближчим часом», – сказала одна із присутніх на мітингу.
На мітингу також присутній голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Раніше він обгрунтував необхідність створення окремих антикорупційних судів: «Нам необхідний окремий антикорупційний суд або окрема судова палата. По-перше тому, що зараз суддя має можливість «вбити» будь-яке розслідування, адже може не надати дозвіл на прослуховування, обшук, доступ до банківської таємниці. По-друге, суддя може нівелювати справу в суді».
Серед присутніх на мітингу – людина в костюмі рака, який свистить, – для сповіщення депутатів, що прийшов час створювати антикорупційні суди, йдеться в анонсі до акції.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко подав до парламенту проект змін до закону про судоустрій та статус суддів №4734, яким передбачено створення у невизначений строк тільки Вищого антикорупційного суду без антикорупційної палати при Верховному суді (апеляції).
Як зазначили у Центрі протидії корупції, зміни, запропоновані президентом, говорять про те, що початок створення антикорупційного суду, критерії до суддів та процедура їхнього відбору – норми, що гарантують автономність, фінансову й адміністративну незалежність антикорупційних судів – мають бути визначені в окремому законі.
Разом з тим, термін ухвалення даного закону не визначений.
http://hromadske.ua/posts/u-kyievi-pid-radoiu-mitynhu..
Посилання
hromadske.ua