Операція «Нерест 2016» водосховище «Клебан – Бик»
Останнім часом на території Донецької області все частіше трапляються непоодинокі випадки порушень природоохоронного законодавства. Особливе занепокоєння викликає ставлення громадян до збереження та використання водних живих ресурсів. Окремими громадянами, незважаючи на вкрай важливий та складний для природи період нересту, продовжується безхазяйне, варварське та споживче ставлення до всього, що їх оточує. Таке ставлення до навколишнього природного середовища викликає занепокоєння з боку природоохоронних органів та потребує негайного реагування, що і було здійснено 02.06.2016 р.
З метою припинення порушень природоохоронного законодавства у сфері використання та поводження з водними живими ресурсами у нерестовий період 2016 року за ініціативною Донецької обласної державної адміністрації, військово-цивільної адміністрації (задіянням департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації та управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції Донецької обласної державної адміністрації), спільно з Держекоінспекції у Донецькій області, із залученням працівників полку патрульної служби поліції особливого призначення «КИЇВ» при Головному управлінні поліції м. Київ було розроблено та узгоджено спільні дії при відпрацюванні акваторії водосховища «Клебан – Бик», розташованого на території Костянтинівського району.
Так, в ніч з 01.06.2013 на 02.06.2016 року рейдова група у складі департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації, управління взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції Донецької обласної державної адміністрації, Держекоінспекції у Донецькій області, та співробітників полку патрульної служби поліції особливого призначення «КИЇВ» при Головному управлінні поліції м. Київ, прибувши на місце події, в першу чергу унеможливили виїзд порушників природоохоронного законодавства з території відпрацювання, забезпечивши перекриття всіх можливих напрямків втечі. За допомогою двох плавзасобів, обладнаних моторами, було розпочато обстеження акваторії водосховища на предмет виявлення заборонених знарядь лову (сітки рибальські, перемети тощо) та затримання їх власників. За результатами обстеження були вилучені сітки рибальські приблизною довжиною 950 – 1000 м., встановлені невідомими особами з метою наживи. За даним фактом складено відповідні матеріали, передбачені чинним законодавством. Не залишились без роботи і співробітники полку патрульної служби поліції особливого призначення «КИЇВ» при Головному управлінні поліції м. Київ. В ході обстеження берегової лінії ними було затримано двох громадян, в автотранспортних засобах яких знаходились незаконні знаряддя лову та вилучена з природного середовища риба. За даним фактом працівниками Держекоінспекції у Донецькій області на громадян було складено два протоколи про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена за ч.4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства) та ч.1 ст. 881 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу). За попереднім розрахунком, шкода, нанесена державі, складає приблизно 5,7 тис. грн. На даний час триває підготовка всіх необхідних для передачі до судових органів матеріалів для винесення відповідних рішень.
У подальшому, по результатах проведеного рейду, співпраця природоохоронних та правоохоронних органів буде взята за практику з метою покращення ситуації у сфері використання об’єктів рослинного та тваринного світу, яка склалась на даний час на території Донецької області.