Independent: Європа – проти Євросоюзу

Іноземна преса обговорює номінацію Гілларі Клінтон у кандидати в президенти США, зростання негативних настроїв щодо ЄС у Європі, новий план Євросоюзу щодо врегулювання міграційної кризи та розмірковує над загрозою нової “залізної завіси”.

Налаштовані проти ЄС

“Наступна зупинка “фрекзит”? Континентальні настрої проти ЄС на підйомі” – у статті з таким заголовком Independent пише про результати дослідження американського Pew Research Centre.

“Фрекзит” – аналогія з терміном “Брекзит”, який описує можливий вихід Британії з Євросоюзу.

Аналіз показав зниження рівня підтримки ЄС у семи провідних країнах регіону.

“Понад 60% французьких виборців негативно ставляться до ЄС, водночас майже половина електорату в Німеччині, Іспанії та Нідерландах також стала євроскептиками”, – пише видання.

У Греції цей показник сягнув найбільшої позначки – 71%.

Дослідження також показало, що жодна з європейських країн не хоче делегування більших повноважень Брюсселю, натомість все більше європейців хоче повернути їх національним урядам.

Однак цікавим є той факт, що переважна більшість людей у європейських країнах (окрім Франції) проти виходу Великої Британії з ЄС.

За словами авторів дослідження, протягом останнього часу ситуація з іміджем Євросоюзу нагадувала “американські гірки” й наразі, перед Брюсселем стоїть завдання відновити довіру до ЄС, пише видання.

“Тріумф та клопіт Клінтон”

Офіційна номінація Гілларі Клінтон у кандидати на посаду президента США від Демократичної партії важливий етап у боротьбі за права жінок, проте на екс-держсекретаря чекає важка робота, вважає International New York Times.

“Це досягнення заслуговує на всезагальне схвалення, незалежно від партії, адже воно відкриває двері до лідерства жінок у будь-якій галузі”, – пише видання.

Проте на першу в історії США жінку-претендента в президенти чекає важка робота, оскільки багато хто з нового покоління американських виборців не довіряє їй, зазначає газета.

І саме зараз у пані Клінтон з’являється можливість продемонструвати свою готовність очолити Білий дім.

“Це вимагатиме більшої відкритості та відвертості від кандидата, яка схильна ухилятися від незручних запитань”, – попереджає International New York Times.

Автори пишуть, що оприлюднення текстів промов пані Клінтон, за які вона начеб-то отримувала значні дивіденди від Wall Street, свідчило б про її готовність змінити цю думку.

Та попри все, її нещодавній виступ показав її розуміння президентських перегонів: це має бути змагання ідей та лідерства, підсумовує газета.

Новий план для мігрантів

ЄС пропонує подолати міграційну кризу за допомогою запрошення більшої кількості мігрантів з країн Африки та Близького Сходу, повідомляє Daily Mail.

Напередодні Єврокомісія запропонувала видавати біженцям документи на зразок американської “грін-крад”, які надаватимуть право на роботу у ЄС. Окрім цього, мігранти зможуть перевозити свої сім’ї.

Згідно з планом, Брюссель також хоче виділити африканським країнам понад 8 млрд євро – вочевидь, у спробі повторити угоду з Туреччиною, припускає Daily Mail.

“Про це оголосили на тлі того, що минулого року до Європи прибув мільйон мігрантів та ще 206 тисяч протягом перших п’яти місяців 2016 року”, – зазначає видання.

Європейські високопосадовці переконані, що такий крок послабить нелегальну міграцію. А за словами голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, якщо європейські лідери не “відчинять двері”, мігранти “увірвуться через вікно”, повідомляє газета.

Євроскептики вже встигли розкритикувати план та звинуватили Єврокомісію у “божевіллі”. Пояснили це тим, що такий крок лише “додасть масла у вогонь”.

Світ перед новою “залізною завісою”

На світ опускається нова “залізна завіса”, що відмежовує демократичний світ від країн, якими керують “деспоти”. Таку думку в редакторській статті висловлює Washington Post.

Видання згадує історичну Фултонську промову Вінстона Черчилля, яка стала символом початку “Холодної війни”. Газета зазначає, що слова, які прозвучали з трибуни Вестмінстерського коледжу у березні 1946 року, актуальні зараз – особливо, на тлі посилення могутності “диктаторів і деспотів”.

“Опускається інша завіса, яка позбавляє мільярди людей цих базових потреб у свободі. Вона більше не стосується комунізму, а скоріше підйому деспотів, які правлять за рахунок сили та примусу, від Росії до Китаю, на Близькому Сході та у Центральній Азії, у Латинській Америці та Африці”, – пише газета.

Протягом останнього десятиліття ці лідери змогли вибудувати “паралельний всесвіт”, у якому відсутня політична конкуренція та громадянське суспільство, а права на свободу висловлювань, зібрань та віросповідання притискаються.

Автори також зазначають, що протягом останнього часу лідери деяких країн, а саме Китаю та Росії, успішно застосовували “складну та оманливу” м’яку силу за межами своїх кордонів.

“Їхня тактика – асиметрична та підривна, і ґрунтується на використанні обману й дезінформації, чому важко протистояти”, – пише Washington Post.

Газета закликає Захід до більш активної боротьби з цим процесом, зокрема й за рахунок посилення інформаційного впливу на згадані країни.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Let’s block ads! (Why?)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *