Яскрава мистецька акція «Донеччина-UA: Перезавантаження» розпочалась у Києві

Сьогодні у Києві стартувала культурно-мистецька акція «Донеччина-UA: Перезавантаження». Вона розпочалась флешмобом на сходах Виставкового центру  «Український дім», після чого гостей запросили в приміщення для знайомства з експозиціями.

Протягом трьох днів діятиме виставка скульптурних форм «Сіль». Свої роботи презентують брати Олександр і В’ячеслав Гутиря. У день відкриття акції для поціновувачів класичної та камерної музики виступали  творчі колективи з Маріуполя, Бахмута та Торецька.

15 червня у театрі ім. Франка буде представлена вистава «Слава Героям!», яку підготував Маріупольський театр. 16 червня культурно-мистецька акція завершиться гала-концертом колективів художньої самодіяльності Донеччини і показом відеоролика «Донбас – це Україна».

Звертаючись з вітальним словом до гостей та мешканців столиці, які прийшли відвідати культурні заходи, очільник Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зауважив, що ця акція – не просто культурний звіт області в столиці, а діалог Донеччини з великою Україною.

«Ця безтяма, яка розпочалась 2 роки тому, була нав’язана зовні вигаданою тезою, що Донеччина і Україна – це різні народи. Мені би дуже хотілось, щоб кожен мешканець Донецької області з гордістю казав: «Я – українець з Донеччини». Це наша ключова мета, і ми її досягнемо», – підкреслив він.

Під час прес-конференції, яка відбулась раніше, Павло Жебрівський наголосив, що задля розвитку культурного і наукового потенціалу території Донецької області, підконтрольної українській владі, запроваджено програми побратимства, які діють між громадами Донеччини і великими містами України.

Окрім цього, керівництво ОДА спільно з Міністерством культури організовують гастролі українських колективів на Донеччину. «У нас були Хмельницький драматичний театр, Кіровоградський, Запорізький, у Маріуполь приїжджав Святослав Вакарчук. 5 липня у Краматорськ приїде Джамала. Ми запрошуємо на Донеччину колективи і театри з усієї України, які мають український дух», – підкреслив він.

Міністр культури Євген Ніщук також наголосив, що існує чимало програм, які співпрацюють з Донецькою ОДА і функціонують у «сірій зоні», наприклад, «Потяг єднання» або «Митці на лінії вогню».

Павло Жебрівський також звернув увагу, що багато музеїв, виставок та інших культурних закладів через проведення в області антитерористичної операції працюють у складних умовах. «Функціонування музеїв – це дух українського супротиву, це жага повернути мирне життя на Донбас, яку красномовно демонструють люди», – зазначив він.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *