Завдяки втручанню прокуратури вжито заходів щодо повернення в розпорядження держави земельної ділянки 19, 6 га
Органи прокуратури, діючи на захист інтересів держави, та з метою збереження особливо цінних земель, вживають заходів до припинення неналежного їх використання та повернення земель власнику.
Установлено, що, отримавши в користування земельну ділянку 19,6 га та ставок площею 13,1 га для риборозведення без права забудови, товариство всупереч вимогам договору та чинного законодавства здійснило капітальне будівництво та розміщення споруд у межах прибережно-захисної смуги водного об’єкта.
Крім того, законодавством передбачено перехід права власності на земельну ділянку при переході права власності на об’єкт нерухомості, який на ній розташований. Отже, незаконне будівництво на орендованій земельній ділянці могло надати змогу товариству отримати у власність землю поза волею власника – держави.
З огляду на вказані порушення прокуратура Малинського району Житомирської області звернулась з позовом про розірвання укладених із суб’єктом підприємницької діяльності договорів оренди.
Водночас Вищий господарський суд України не підтримав позицію прокуратури та залишив в силі рішення господарського суду, яким у позові прокурору відмовлено.
Разом з тим, Верховний Суд України погодився із доводами Генеральної прокуратури України, 22.06.2016 задовольнив заяву Генеральної прокуратури України та залишив у силі постанову суду апеляційної інстанції, якою позов прокурора задоволено, договори оренди розірвано, а товариство зобов’язано повернути орендовані об’єкти державі.