Краматорчанам розповіли про невідомі факти з історії Першої світової війни
25 червня у Краматорську Посольство Бельгії спільно з Міністерством інформаційної політики України презентували фільм «Cafard» та фотовиставку про участь Бельгійського автобронедивізіону в подіях Першої світової війни 1916 – 1918 років в Україні.
Посол Бельгії в Україні Люк Якобс та заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова розповіли відвідувачам, що спільний проект було створено для того, щоб представити українській публіці невідомий розділ глобального конфлікту Першої світової війни.
«Ми прийняли рішення про участь у цьому проекті. Після того, як я побачила зображені у фільмі події окупації більшовиками Києва, на мене це справило дуже сильне враження. Сподіваюся, що вам також сподобається фільм і дасть змогу замислитися над тим, як інколи історія повторюється», – звернулася до присутніх Тетяна Попова.
Посол Бельгії в Україні Люк Якобс розповів, що у фільмі бельгійського режисера Яна Бюльтила зображено події 1916 року, коли бельгійський автобронедивізіон, відомий за своєю абревіатурною назвою ‘АСМ’ з французької мови (‘auto-canons-mitrailleuses’), був відправлений королем Альбертом І на допомогу царській армії до Галицького фронту. Він провів декілька наступів в Карпатах та в Тернопільській області. Військовий підрозділ погруз в більшовицькій революції і відступив до Києва, де став свідком боротьби України за незалежність. Воякам довелося вести переговори щодо свого повернення, але їм вдалося знайти шлях додому, пройшовши епічну одіссею через Сибір та тріумфальний «зірковий тур» територією США.
«Сьогодні ви побачите драматичну історію батька та доньки, відчай та розчарування, проблеми людей, душі яких понівечені страшним конфліктом, а також історія нагадає нам, що долі наших країн перепліталися в той час. Ми були штучно відокремлені занадто довго з тих пір, тому ця реальність все більше розкривається зараз», – повідомив Люк Якобс.
Відповідаючи на питання журналістів під час прес-конференції він також відзначив певну особливість цього проекту. «Разом з тим, що історія Бельгійського автобронедивізіону викликає великий інтерес в Україні, велика увага приділяється питанню відновлення важливої інвестиційної діяльності бельгійських промисловців на Донбасі в період до Першої світової війни», – підкреслив Люк Якобс.
До перегляду фільму долучились не тільки мешканці Краматорська, а також військовослужбовці та представники нової поліції. Події зображені на екрані, вразили всіх не тільки цікавими фактами, але й повторенням історичних подій та можливістю проведення паралелей з сьогоднішньою ситуацією на Донбасі, адже пам’ять про минуле дає нам можливість не допустити страшних помилок сьогодні заради якнайскорішого встановлення миру на український землі та в усьому світові.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації