Як українська школа у Нью-Йорку виживає, аби не мати збитків

Заснована при українській католицькій церкві Святого Юра Українська школа у Нью-Йорку переживає чимало змін, аби не мати збитків. Про це ідеться у матеріалі “Української правди.Життя“.

Школярі під час щорічного Українського фестивалю на розі 7-й вулиці і площі Тараса Шевченка. Фото: brama.com

Через брак учнів навчальному закладу довелося відмовитися від початкової школи і здати два поверхи в оренду, подавати заявки на допомогу від уряду США і спонсорів.

Українська мова і українознавство тут у статусі факультативу, навчання ведеться англійською, як того вимагає статус сертифікованого приватного американського навчального закладу.

Послуги школи на Мангетенні щороку обходиться батькам у 7 з половиною тисяч доларів. Українських американців серед учнів щоденної школи обмаль, утім щосуботи більше двох сотень вивчають українську у школі вихідного дня.

Після занять школярі можуть брати уроки народних танців у Роми-Прими Богачевської чи вправляються на музичних інструментах в Українському музичному інституті, йдуть до СУМу чи на сходини Пласту.

Власне вивчення української мови – одна із обов’язкових умов зарахування до Пласту. Крім того, не зараховують у скаути українського походження тих, хто не ходить до церкви.

Андрія Стасів, директор Української школи при Українській католицькій церкві Святого Юра старається, щоб школа допомагала будувати і церкву. Щороку він організовує масштабний український фестиваль.

Цьогоріч за три дні варениками, піснями і народними танцями на розвиток храму громада зібрала майже 32 тисяч доларів США. Це дозволяє врятувати храм, який має дефіцит бюджету.

Нагадаємо, школа танців під керівництвом українського хореографа отримала визнання у США. 

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *