Головна військова прокуратура інформує про стан судового розгляду кримінального провадження стосовно колишніх військовослужбовців батальйону «Донбас»

У засобах масової інформації та соціальних мережах 12.07.2016 розповсюджені коментарі щодо начебто непрофесіоналізму військової прокуратури під час розслідування певних кримінальних проваджень, які набули суспільного резонансу, зокрема, стосовно колишніх військовослужбовців батальйону «Донбас».

Наведені у коментарях надумані відомості та оцінки не містять достовірних даних, а свідомо спрямовані на підрив авторитету правоохоронних органів і створення передумов для уникнення відповідальності осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини проти мирного населення.

25 червня 2016 року військовою прокуратурою Донецького гарнізону сил АТО завершено досудове розслідування стосовно окремих військовослужбовців батальйону «Донбас», у ході якого зібрано достатніх доказів у вчиненні ними у складі організованої озброєної банди тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 4 ст. 189 (вимагання), ст. 257 (бандитизм), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 4 ст. 296 (хуліганство) КК України.

Цього ж дня обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні спрямовано до суду для розгляду по суті.

Встановлено, що у період з червня 2014 по січень 2016 року обвинуваченими було утворено організовану злочинну групу, яка із застосуванням вогнепальної зброї систематично викрадала людей, позбавляла їх волі, вчиняла розбійні напади з метою незаконного заволодіння майном, грошовими коштами та транспортними засобами мирного населення на території міст Селідове, Добропілля, Українськ, Гірник, Белозерськ, Красноармійськ Донецької області та міста Одеси. Зверніть увагу – Одеси.

Від злочинних вчинків цього угруповання постраждало понад десять місцевих жителів.

4 липня 2016 року судом обґрунтовано продовжено обвинуваченим строк виняткового запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 2 місяців, а 11 липня – повернуто обвинувальний акт для усунення недоліків.

Враховуючи, що зазначені у рішенні суду недоліки можуть бути усунені безпосередньо в ході судового розгляду і не є підставами для повернення обвинувального акту відповідно до кримінального процесуального законодавства, військовою прокуратурою оскаржено необґрунтовану позицію суду першої інстанції в апеляційному порядку.

Підкреслюємо, що забезпечення установлення істини в кримінальному провадженні можливе лише через повагу до людської гідності, прав і свобод кожної особи, без стороннього тиску та впливу, адже справедливий суд – невід’ємна частина Європейського правосуддя.

Головна військова прокуратура України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *