У Краматорську відкрили «Алею Миру»
13 липня у Краматорську біля входу до парку «Ювілейний» відбулось відкриття композиції «Алея Миру». Заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, міський голова Краматорська Андрій Панков та представники громадських організацій висадили квіти та розповіли про ідею створення алеї як символу миру у країні та сім’ях.
Композиція «Алеї миру» була створена за ініціативи міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з Фондом народонаселення ООН, Донецькою ОДА та Краматорською міською радою.
«Алея Миру» складається з дерев – платану та сливи, що символізують чоловіка та жінку в гармонійних стосунках, а також кущів горобини, що уособлюють щасливих діточок. Композиція містить шість дзеркальних колон, які ілюструють переміщені сім’ї. Вони віддзеркалюють те, що їх оточує. Це є метафорою того як довколишнє середовище впливає на переміщені сім’ї – дружнє та гарне оточення сприяє кращій інтеграції в нових громадах, зменшує стрес у родинах та знижує ризики домашнього насильства.
Директор міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська розповіла, що композицію створено як нагадування про злагоду та любов у наших сім’ях.
«Ця алея є подарунком жителям Донецької області. Бо тут живе понад 700 тисяч людей, мир у сім’ях яких було порушено. Я говорю про внутрішньо переміщених людей, більшість з яких – жінки і діти. На жаль, всі вони спостерігали або пережили насильство, втратили житло або рідних. Наша організація спільно з Фондом народонаселення ООН працює над тим, щоб попередити та припинити домашнє насильство й насильство щодо жінок», – зазначила Галина Скіпальська.
Також до присутніх звернувся заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз та зазначив завдяки ініціативі створення «Алеї Миру» ми підіймаємо проблему насильства, проблеми внутрішньо переміщених осіб, привертаємо увагу громадськості до цього.
«Становище жінок та дітей в нашому суспільстві є найяскравішим індикатором здоров’я суспільства взагалі. Ми маємо робити все можливе для того, щоб становище жінок в суспільстві було рівноцінним та рівноправним. Коли суспільство починає обговорювати такі проблеми, це свідчить про те, що ми на правильному шляху, що удосконалюємося, стаємо кращими», – наголосив Ігор Стокоз.
Заступник голови облдержадміністрації також відзначив, що проблеми внутрішньо переміщених осіб, їх психологічний стан, становище у суспільстві – все це потребує особливої уваги влади та громадськості. Також Ігор Стокоз подякував Фонду народонаселення ООН та «Українській фундації громадського здоров’я» за підтримку та допомогу, яку організації постійно надають Донеччині.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації