Аналітичний огляд про стан навколишнього природного середовища в м. Маріуполь в червні 2016 року
Відбір проб атмосферного повітря за державною Програмою в Маріуполі проводиться на 5 стаціонарних постах (ПНЗ), розташованих в Іллічівському, Орджонікідзевському, Жовтневому та Приморському районах.
У червні було відібрано і проаналізовано 1313 проб атмосферного повітря. Спостереження проводилися на 5-х постах по наступним забруднюючим інгредієнтам: пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, сірководню і аміаку. Також визначалася концентрація водневих іонів (рН) в атмосферних опадах.
В цілому по місту, за червень місяць, відзначалися перевищення середньомісячних концентрацій в перерахунку на одиниці ГДКс. д. по формальдегіду (4,8 ГДКс. д.) та по діоксиду азоту (1,1 ГДКс. д.). Середньомісячні концентрації інших інгредієнтів, в цілому по місту не перевищували гранично припустимих значень.
Концентрації забруднювачів повітря, що перевищують середньомісячну ГДК, спостерігалися: по пилу в Кальміуському районі, по діоксиду азоту – в Центральному районі і по формальдегіду – в усіх районах міста. Рівень забруднення діоксидом сірки, оксидом вуглецю, фенолом і аміаком не перевищував гранично-допустиму норму.
На екологічну обстановку в місті впливають метеорологічні умови, що сприяють забрудненню атмосфери (МУВЗ). У червні було передано на підприємства та екологічним організаціям міста 20 штормових (оперативних) попереджень 1–го ступеня забруднення (малонебезпечні забруднення, відповідно до норм Міністерства охорони здоров’я). Несприятливі метеоумови в червні місяці спостерігалися протягом 21 дня.
Порівняльний аналіз середньомісячних концентрацій забруднюючих повітря інгредієнтів показує:
У червні порівняно з травнем 2016 року можна відзначити, що концентрації пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду – підвищилися, середньомісячні концентрації фенолу – знизилися, а концентрації діоксиду азоту та аміаку залишилися на колишньому рівні. Порівнюючи середньомісячні концентрації за червень 2016 року і червень 2015 року можна відзначити підвищення концентрацій фенолу. Концентрації діоксиду азоту, аміаку та формальдегіду незначно знизилися, а концентрації пилу, діоксиду сірки та оксиду вуглецю залишилися на колишньому рівні.
За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів ОДА