Головна військова прокуратура надасть правову оцінку бездіяльності Міністерства оборони України

На Інтернет-сайтах 27.06.2016 окремими особами поширено заклики до Головної військової прокуратури втрутитися і перевірити договірні відносини Міністерства оборони України, а також оскаржити в суді укладені угоди щодо надання послуг із забезпечення харчування військовослужбовців.

Для суспільства та всіх зацікавлених сторін вкотре роз’яснюємо, що з часу прийняття нового Закону України «Про прокуратуру» (жовтень 2014 року) органи прокуратури повністю позбавлені повноважень щодо проведення перевірок дотримання законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, і суттєво обмежені законом у здійсненні представництва інтересів держави в судах та необхідністю сплати судового збору за рахунок бюджетних коштів Генеральної прокуратури України.

На даний час формування потреб у закупівлях та контроль за якістю послуг покладено виключно на службу Тилу ЗСУ у складі понад 220 осіб, організація закупівлі послуг – на департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України у складі 62 осіб, надання юридичної підтримки (у тому числі, у вирішенні господарських спорів) – на юридичний департамент оборонного відомства у складі 35 осіб.

Більш того, для впровадження нових норм і стандартів у системі продовольчого забезпечення ЗСУ та виконання інших функцій, пов’язаних із речовим майном, наказом Міністра оборони України від 16.07.2015 року № 306 створено Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України. Однак, упродовж тривалого часу зазначені структурні підрозділи МОУ не можуть віднайти порозуміння з тендерним комітетом Міноборони і намагаються втягнути у цю сумнівну боротьбу органи військової прокуратури шляхом закликів у соціальних мережах про необхідність проведення перевірок, що відповідно до закону є прямим обов’язком оборонного відомства.

У випадку невиконання службовими особами МОУ своїх функціональних обов’язків (за наявності наслідків у вигляді істотної шкоди, як це визначено Кримінальним кодексом України) Головна військова прокуратура залишає за собою право зареєструвати відповідне кримінальне провадження за ст. 426 КК України (бездіяльність військової влади).

Головна військова прокуратура вчергове роз’яснює, що прокурор здійснює представництво в суді інтересів держави лише за умови, що захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, інтереси якого порушені, а також у разі відсутності такого органу. При цьому наявність підстав для представництва підтверджується судом (стаття 23 Закону України «Про прокуратуру»).

Головна військова прокуратура

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *