Інформація про працевлаштування демобілізованих учасників …

Інформація про працевлаштування демобілізованих учасників антитерористичної операції

Луганська обласна служба зайнятості на постійній основі співпрацює з військкоматами щодо передбаченої кількості демобілізованих військовослужбовців та їх професійно-кваліфікаційного рівня для оперативного працевлаштування.
У січні – червні 2016 року на обліку в базових центрах зайнятості області перебували як безробітні 83 особи з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО.
Станом на 1 липня 59 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців-учасників АТО залишилися на обліку: у Луганському МЦЗ – 2, у Лисичанському МЦЗ – 5, у Сєвєродонецькому МЦЗ – 5, у Рубіжанському МЦЗ – 4, у Біловодському РЦЗ – 14, у Новоайдарському РЦЗ – 24, у Сватівському РЦЗ – 4, у Старобільському РЦЗ – 1.
Безробітні взяли участь в інформаційних та консультаційних семінарах різної тематики, які сприяють працевлаштуванню осіб.
Особи даної категорії залучаються до всіх групових та масових заходів, у тому числі тренінгів і семінарів, що проводяться як в приміщенні центру зайнятості, так і під час виїзних акцій.
У всіх центрах зайнятості в профінформаційному секторі відкриті інформаційні куточки для військовослужбовців, матеріали яких постійно оновлюються. У роботі із цією категорією безробітних постійно застосовуються матеріали тематичного семінару для демобілізованих учасників АТО.
З метою мотивування до здобуття професій, що потрібні роботодавцям регіону, та з метою виявлення схильності для зайняття підприємницькою діяльністю всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами.
З початку року 7 осіб отримали одноразову допомогу на підприємницьку діяльність та започаткували власну справу: в Луганському (перереєстрований на підконтрольній українській владі території), Лисичанському, Сєвєродонецькому міських, Марківському, Міловському, Новопсковському, Старобільському районних центрах зайнятості. Це сфера роздрібної торгівлі продуктами харчування в неспеціалізованих магазинах, організація міні-ферми в домогосподарстві, видання книг, надання послуг таксі, ремонту і технічного обслуговування інших машин і устаткування.
Усім демобілізованим учасникам бойових дій, які звернулися до центрів зайнятості області, на семінарах та під час індивідуальних консультацій надана вичерпна інформація про весь спектр послуг із професійного навчання, у тому числі про можливість отримання ваучера для підвищення конкурентоздатності на ринку праці та можливості навчання на базі центрів професійно-технічної освіти ДСЗ України.
На підприємствах, в установах, організаціях Луганської області, перевірених протягом першого півріччя 2016 року, не було виявлено випадків недотримання соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *