#Мовомарафон: до річниці Незалежності українців закликають переходити на українську
24 серпня у день 25-ої річниці Незалежності України стартує акція «Мовомарафон-25», що передбачає 25 днів спілкування лише українською. Проект запустили волонтери, аби довести, що мова – ключ до свободи кожного українця.
Саме за такий час – 25 днів – можна сформувати звичку і подолати мовний бар’єр, переконують організатори проекту, йдеться у матеріалі Радіо Свобода.
«Мовомарафон-25» передбачає 25 днів спілкування лише українською – по кількості років Незалежності України. Волонтери кажуть, чверть століття незалежності держави – найкраща нагода зробити «вашу українську» незалежною.
Щоб вийти на старт марафону усі охочі вже зараз можуть зареєструватися на сайті та обрати одну з двох бігових доріжок. Перша «повне занурення» – тобто повний перехід на українську у побуті протягом близько трьох тижнів. Або «лагідний режим» – для тих, хто хоче поступово опановувати мову.
«Ми нічого не нав’язуємо, а лише пропонуємо людям, які б бажали перейти на українську або поглибити свої знання, більше використовувати мову в побуті, спілкуючись нею 25 днів. Як відомо, за три тижні виробляється звичка. Цього вистачить, щоб перейти на українську в повсякденному спілкуванні», – зазначає координатор проекту Ярина Чорногуз.
Волонтери обіцяють учасникам цілий стос порад та корисної інформації. Будуть й інтерактивні домашні завдання. Їх марафонівцям пропонуватимуть публікувати у соцмережах із хегштегом #Мовомарафон. Крім того, організатори анонсують розважальні «офлайн»-зустрічі – майстер класи, спільні перегляди фільмів та вечірки. Усе для того, щоб поглибити і розширити знання з української мови.
За перші години запуску реєстрації до марафону вже приєдналися понад 200 людей із різних куточків України, Британії, Ізраїлю і навіть із Росії, кажуть організатори. Марафонити також будуть відомі російськомовні українці: митці та письменники. Волонтери очікують, що до проекту долучаться 10 тисяч мовомарафонців.
Нагадаємо, у Сіднеї з’явилася нова українська школа – вчать не лише мові, а й грі на бандурі.