Президент визначив пріоритети для дипломатів: захист українців, поглиблення взаємодії з НАТО і ЄС та протидія російській пропаганді




Президент Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками Щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України назвав пріоритетні завдання для українських дипломатів.

Важливий напрямок роботи дипломатів – захист прав та інтересів громадян України за кордоном. «Не можу не подякувати українським консулам, які в непростих умовах захищають права і свободи українських громадян в Російській Федерації», – сказав Президент, нагадавши, що напередодні відзначив державними нагородами українських консулів у Ростові-на-Дону та в Москві.

Глава держави наголосив, що кожен громадянин України, який перебуває за кордоном, повинен відчувати увагу та підтримку своєї держави. «Жодна надзвичайна подія, жодна проблема українців не можуть залишатися без належного реагування дипломатичних і консульських установ», – зазначив Петро Порошенко.

Президент очікує від МЗС переведення у практичну площину ініціативи щодо створення міжнародного багатостороннього механізму з деокупації Криму, враховуючи системне погіршення ситуації з правами людини та стрімку мілітаризацію півострова.

Глава держави також назвав важливим завданням дипломатії – сприяння посиленню обороноздатності України. Стратегічне значення для країни має реформа армії за найкращими євроатлантичними стандартами. «Саме у поглибленні взаємодії з НАТО ми бачимо довгострокові гарантії нашої незалежності. Наші партнери мають зрозуміти, що інвестиції в оборону України – це інвестиції у безпеку та оборону об’єднаної демократичної Європи», – наголосив Президент.

Другим важливим напрямом дипломатичної роботи є європейська інтеграція та подальша підтримка міжнародних партнерів України на цьому шляху. «Європейські цінності і європейські реформи є не просто стратегією нашого розвитку. Сьогодні це гарантія нашої безпеки, економічного добробуту, соціальної стабільності і остаточний розрив з тоталітарною ідеологією», – зазначив Глава держави.

На думку Президента, важливо використати прецедент безвізового режиму з ЄС для просування візової лібералізації з іншими нашими ключовими партнерами – Канадою, Японією, Республікою Корея, Великою Британією та іншими.

Крім того, українська дипломатія має стати двигуном зовнішньої торгівлі та залучення інвестицій. «Згортання торговельних відносин з Росією і запровадження зони вільної торгівлі з ЄС створюють для України кардинально нову зовнішньоекономічну реальність. Диверсифікація торгівлі, пошук нових ринків для наших експортерів – це питання нашої економічної безпеки», – наголосив Президент. Важливою також є робота з просування українського експорту на ринки Далекого Сходу, в тому числі Південно-Східної Азії, Африки, Латинської Америки.

Президент відзначив інтерес іноземних інвесторів до України, наголосивши, що розпочинається потужна програма приватизації, яка включає, зокрема, Одеський припортовий завод, портову інфраструктуру, енергогенеруючі та енергопостачаючі компанії. «Ключова позиція нашої дипломатичної служби – донести потенційним учасникам об’єктивну інформацію. Наголошую, що всі конкурси відбуваються прозоро, за участі іноземних радників», – зазначив Петро Порошенко.

Окремо Президент звернув увагу на протидію російській гібридній інформаційній війні та запобігання створенню спотвореного іміджу України за кордоном. «Інформаційна робота, підвищення іміджу України за кордоном мають стати для вас щоденною рутинною постійною справою. Головна небезпека – це інформаційний вакуум, коли Україна зникає не лише з політичних, а й з економічних, інформаційних, культурних радарів тієї чи іншої країни. Україна має звучати, українські питання мають бути першими на порядку денному», – підкреслив Президент.

Глава держави відзначив необхідність посилення інституційної присутності України в інформаційному та культурному просторі іноземних країн, створення так званих «українських інститутів» за кордоном, і зокрема вказав на досвід Польщі, Німеччини, Франції.

Петро Порошенко наголосив, що дуже прискіпливо ставиться до призначення послів. «Як і в армії, на дипломатичній передовій не має місця людям, а тим більше командирам, які не вірять в те, що захищають, для яких патріотизм – це просто гасло, а не щире переконання. Посада посла – це нагорода», – зазначив Президент.

Водночас Глава держави вважає неприпустимою ситуацію з фінансуванням дипломатичної служби, і вона має бути скоригована при плануванні бюджету. «Дипломатія, як і армія, не може фінансуватися за остаточним принципом. Пам’ятаєте як я говорив про солдат: солдат має бути одягнений, взутий, нагодований та озброєний. Наголошую, що дипломатів це стосується в повній мірі», – підкреслив він.

Глава держави резюмував: «Від тисяч героїв на фронті ми черпаємо свою тверду віру в перемогу. І святий обов’язок дипломата, обов’язок кожного з вас – все зробити для того, щоб перемога України стала неминучою».

Присутній на зустрічі з дипломатами Президент Польщі Анджей Дуда розповів про пріоритети польської зовнішньої політики, джерелом яких є цінності поляків: суверенність, безпека, солідарність вільних народів та гідність кожної людини. При цьому він зазначив, що головним у польській міжнародній політиці є верховенство міжнародного права. «Ця засада є умовою постійного миру у світі. Ми це особливо розуміємо, коли дивимося на конфлікт на Сході України та окупацію Криму. Там порушені основні норми міжнародного права: недоторканість та цілісність незалежної країни», – зазначив Анджей Дуда, додавши, що політика агресії нівечить довіру між народами. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *