Ювенальні прокурори ефективно реагують на факти незаконного відчуження закладів освіти та дитячих оздоровниць
Прокурорами в усіх регіонах установлено понад 50 фактів незаконного відчуження дитячих закладів, вжито заходів щодо їх повернення в державну та комунальну власність.
Так, за позовом прокуратури м. Одеси витребувано із незаконного володіння приватного підприємства «Талія» на користь громади міста приміщення дитячого садка №75 площею 108 кв м вартістю 1,2 млн грн.
Прокуратура Дніпропетровської області довела незаконність передачі на баланс публічного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями «Дніпропетровський олійноекстракційний завод» приміщення дошкільного навчального закладу вартістю 3,5 млн грн. Окрім того, за позовом прокурора визнано недійсним договір оренди, на підставі якого вказаний заклад освіти передано в оренду третім особам за ціною 2 тис грн на рік замість 120 тис грн на місяць. Майно повернуто державі.
Виконано рішення суду, яким задоволено позов прокурора про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування про передачу сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Розсішки» приміщення дошкільного навчального закладу в Христинівському районі Черкаської області. Наразі право власності на приміщення закладу зареєстровано за територіальною громадою.
Попереджено незаконну приватизацію дитсадка площею 561,5 кв м, який за рішенням Малинівської селищної ради Чугуївського району Харківської області включено до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Позов прокурора про скасування цього рішення задоволено у повному обсязі.
Перебуває на виконанні рішення суду за позовом прокуратури Київської області в інтересах Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Фонду державного майна України до Циблівської сільської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Дитячий заклад санаторного типу «Славутич» про визнання недійсними рішення ради та свідоцтва про право власності, визнання права власності за державою на нерухоме майно дитячого санаторію вартістю 18 млн грн.
За позовом прокуратури Миколаївської області визнано незаконним та скасовано рішення обласної ради, яким включено до переліку об’єктів, які підлягають приватизації, майновий комплекс оздоровчого табору в м. Очакові, визнано недійсним договір купівлі-продажу закладу, укладений з товариством з обмеженою відповідальністю «Н АВТО», та зобов’язано останнє повернути табір у власність громади. Стосовно службових осіб управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації, які виконали зазначене рішення, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 233 (незаконна приватизація державного, комунального майна), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) КК України. Досудове розслідування триває.
Робота прокурорів з питань захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства продовжується.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України