Діаспора написала листа президенту Чехії – просять закрити так зване представництво “ДНР”
Українська громада у Португалії написала відкритого листа Президенту Чеської Республіки Мілашу Земану із проханням скасувати місцевими органами чеського міста Острава так званого «Представницького центру ДНР».
Копію листа редакції VIDIA надав голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха.
Автори листа нагадують Мілашу Земану, що так зване самопроголошення республік «ДНР» та «ЛНР», як і анексія Криму відбулося за спланованим сценарієм та прямої підтримки (в тому числі – збройної) Російської Федерації.
«Ми здивовані, що, власне представники чеської влади, своїм рішенням фактично підтримали російську агресію проти України, забуваючи, що самі тільки недавно звільнилися від радянського (російського) панування і проти якого чеський народ повстав у 1968 році. Революція Гідності у зимку 2013 року і була насправді «Пражською весною» в Україні. І за нею, як у в Чехії, в Україну увійшли російські танки. Першими від російських куль лягли сотня неозброєних добровольців Майдану, які лише вимагали демократичних змін в Україні», – йдеться у листі.
«Рішення уряду міста Острава фактично суперечить позиції європейської та світової спільноти, які засудили самопроголошення так званих республік «ДНР» та «ЛНР». Це рішення не сприятиме припиненню війни в Україні і продовжуватиме страждання українського народу», – наголошують українські активісти з Португалії.
Як відомо, незважаючи на кілька нот протесту Міністерства закордонних справ України та намагання чеської влади щось з цим зробити, громадський “центр”, який сепаратисти називають своїм “першим дипломатичним представництвом у Європі”, і далі не закрито.
Нагадаємо, у серпні Порошенко звільнив скандального українського посла в Чехії.