Генеральний прокурор України провів робочу нараду у прокуратурі Одеської області
У четвер, 22 вересня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко перебуваючи з робочим візитом на Одещині, нагородив працівників прокуратури та проінспектував оновлене приміщення прийому громадян у прокуратурі Одеської області.
«Найкраща приймальна, яку я бачив сьогодні. У людей дійсно комфортні і сучасні можливості подання заяв», – зазначив Юрій Луценко.
Разом з тим, Юрій Луценко сказав, що задоволений формою прийому звернення громадян в прокуратурі. «Форма прийому звернення, яка була запропонована обласним прокурором, мене дуже задовольняє і обов’язково будемо це робити по всій Україні», – зазначив він.
Також Генеральний прокурор зупинився на резонансних подіях, які мали місце у регіоні, та результатах їх розслідувань.
Зокрема, він нагадав, що в результаті спільних з Національною поліцією дій було викрито та припинено діяльність організованого злочинного угруповання, яке протягом 5 років діяло в селищі Затока Білгород-Дністровського району Одеської області.
Генпрокурор звернув увагу присутніх прокурорів на необхідності повернення незаконно захоплених земель до державної, комунальної власності, громадам. «Це завдання номер один для Миколаївської, Херсонської, Одеської областей, будь-якої іншої курортної області. Повернення земель назад в громаду, вільний доступ до землі, до води – є вашим пріоритетом», – підкреслив Юрій Луценко.
Під час свого виступу Генеральний прокурор подякував тим, хто займався розслідуванням трагічних подій, які відбувалися у 2014 році. «Сьогодні уже підписана і буде оголошена підозра колишньому першому заступнику Одеської обласної державної адміністрації у тому, що він організував заворушення біля облдержадміністрації», – зазначив Юрій Луценко.
Крім того, він повідомив, що має намір внести подання про скасування депутатської недоторканності з екс-голови обласної державної адміністрації, який підозрюється в причетності до цих подій. «Побиття десятків мирних людей, з комусь симпатичними, комусь не симпатичними політичними поглядами, не допустимо і тільки покаранням організаторів можна раз і назавжди припинити цю історію», – наголосив Генпрокурор.
Заслухавши хід слідства про події 2 травня 2014 року, Генеральний прокурор констатував значні зрушення у розслідуванні подій на Грецькій площі та встановленні осіб, причетних до трагедії.
Також Юрій Луценко повідомив, що найближчим часом зустрічатиметься з представниками ООН з метою залучення європейських експертів для спільної експертизи щодо причин смерті людей, які загинули у Будинку профспілок.
На завершення Юрій Луценко зазначив, що має бути відповідальність усіх осіб незалежно від політичних поглядів, за порушення громадського порядку та результати, які принесли такі тяжкі наслідки.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України