Кримська реклама на висоті: у літаках МАУ просувають кримський бізнес

Те, що деяким українським компаніям вдалося зберегти свій бізнес в анексованому Росією Криму та працювати на обох ринках в обхід санкцій, вже не новина. Цій темі присвячено не одне журналістське розслідування, зокрема й на Крим.Реалії. Але, як виявилося, кримські товари, які мали б бути ізольовані від зовнішнього світу, успішно просуваються на вітчизняний ринок саме представниками українського рекламного бізнесу. Оголошення з рекламою товарів, які виробляють і продають у Криму, ми виявили на сторінках вересневого номера журналу «Панорама» ‒ офіційного бортового видання авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ).

Кримську рекламу у виданні випадково помітили журналісти Крим.Реалії, які днями летіли літаком МАУ. Вивченням журналу вони зайнялися, щоб згаяти час у польоті. В результаті виявилося, що не дарма. Разом з численною рекламою швейцарських годинників, елітних автомобілів і європейських курортів журнал просуває товари, які виробляють або продають в анексованому Криму. Таких оголошень ми нарахували три.

Українське вино з кримських виноградників

Цілу смугу в журналі присвятили рекламі торгової марки Villa Krim.

Нею володіє українське ПрАТ «Алеф-Віналь», зареєстроване в Дніпрі, яке належить трьом офшорним компаніям ‒ австрійській «Алеф Інвестмент Холдинг Джіемвіаш» і двом кіпрським «Ейді Вінал Інвест Лімітед» і «Амадон Лімітед».

На своєму сайті фірма пропонує широкий вибір вин, які виробляються з кримського винограду. «Запорукою успіху вин Villa Krim є ретельний відбір саджанців винограду найкращих сортів. Виноградники розташовані на території кримських гірських долин, де близько 300 сонячних днів на рік», ‒ йдеться на сайті компанії.

Знайома ця торгова марка і кримчанам. На півострові багато років працює однойменне підприємство ‒ великий виробник коньяку й вина. До російської анексії Криму воно мало на півострові виноробні підприємства «Бурлюк» і «Старокримський» і випускало вінo і кoньяк під торговими марками «Вілла Крим», «Золота Амфора», «Жан-Жак» і «Клінков».

Відповідь на питання, яким чином, українській компанії вдається вирощувати виноград на окупованій території і транспортувати його на материкову частину України в умовах блокади, можна отримати в російському реєстрі юридичних осіб. Згідно з його відомостями, фірма «Алеф-Віналь-Крим» з 2014 року зареєстрована в Криму, в селищі Багерове Ленінського району. Володіють нею все те ж дніпровське ПрАТ «Алеф-Віналь» разом з кіпрським «Ейді Вінал Інвест Лімітед». Підприємство спеціалізується на виробництві вина та алкогольних напоїв, вирощуванні винограду та інших плодово-ягідних культур.

«Алеф-Віналь-Крим», як і раніше, продовжує залишатися найбільшим платником податків до кримського бюджету й успішно співпрацює з підконтрольною Росії місцевою владою. На початку року кримський державний банк РНКБ відкрив для «Алеф-Віналь-Крим» кредитну лінію на 100 мільйонів рублів терміном на рік. «Ми розраховуємо, що ці кошти зможуть забезпечити подальший розвиток компанії, яка є нашим надійним партнером і одним з найбільших платників податків Криму», ‒ коментує таке рішення віце-президент банку Олексій Щербаков.

Цікаво, що кримська дочка «Алеф-Віналь» з тим же кіпрським власником продовжує залишатися чинною і в українському правовому полі ‒ як суб’єкт вільної економічної зони «Крим».

Срібло і брендові меблі

Ще два оголошення в «Панорамі» зазивають покупців до Криму для купівлі меблів і ювелірних виробів. Свій магазин на півострові рекламує міжнародний ювелірний бренд Style Avenue, який пропонує прикраси зі срібла з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням з ювелірної емалі, шкіри ската та каучуку.

Центральний офіс бренду розташований у Празі (Чехія), а його вироби продаються в країнах СНД (Росія, Україна, Казахстан) і Євросоюзі (Італія та Німеччина). В Україні представництво цієї торгової марки з’явилося в 2013 році, її магазини відкриті в декількох великих містах, зокрема і в Ялті. І якщо на офіційному сайті компанії останній представлений частиною України, то в рекламному оголошенні журналу «Панорама» ялтинський магазин фігурує вже з російськими контактами. Тобто працює він в російському правовому полі.

Аналогічна ситуація і з італійським брендом Cucine Lube, який пропонує сучасні кухні в Україні, Росії та Європі.

В Україні він представлений ТОВ «Любе-Україна», яким володіє громадянин Італії. Магазини салону відкриті в низці міст України, а салони в Сімферополі (салон Italine) і Севастополі (салон Bella Venezia) вже є російськими суб’єктами.

Побачити подібну рекламу на сторінках офіційного бортового видання «Міжнародних авіаліній України» як мінімум дивно. З огляду на те, що їхній власник, український бізнесмен Ігор Коломойський, у результаті російської анексії Криму зазнав суттєвих втрат майна та активів, які підконтрольна Росії місцева влада сьогодні активно розпродає.

Як ця реклама потрапила на сторінки «Панорами», ми спробували дізнатися у його творців. Координатор проекту Ірина Татаренко зазначила, що несе відповідальність тільки за інформаційний блок у виданні і не займається питаннями розміщення реклами. Вона також пообіцяла надіслати наші питання компетентній особі й оперативно підготувати відповідь. Але упродовж усього дня, поки матеріал готувався до виходу, інформацію ми не отримали.

Пізніше в «Панорамі» повідомили, що наші питання перебувають на розгляді, але коли буде підготовлена відповідь, уточнити не змогли. Крим.Реалії забезпечать право «Панорами» на відповідь, як тільки видання буде готове викласти свою позицію щодо цієї теми.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *