Кримські зіркові інвестори: алуштинский проект Микити Михалкова

Днями підконтрольна Росії влада Криму оголосила про прихід на півострів мільярдних інвестицій. На міжнародному інвестиційному форумі в Сочі Сергій Аксьонов публічно підписав угоди про реалізацію двох проектів. Наймасштабніший із них з’явиться в Алушті ‒ там планують створити багатофункціональний туристично-рекреаційний комплекс вартістю сім мільярдів рублів. Забудова Алушти відбуватиметься в інтересах структур, які очолює російський кінорежисер Микита Михалков.

На цьому ж сочинському форумі Сергій Аксьонов встиг похвалитися, що за 2,5 роки перебування півострова під контролем Росії його команда встигла роздати кримську землю й майно під реалізацію 110 інвестпроектів вартістю 125,8 мільярдів рублів. При цьому, тих, хто заходить на півострів, місцева влада найчастіше приховує, рятуючи від санкцій. «Серед проектів є й міжнародні, але нам доводиться закривати інформацію про всіх іноземних інвесторів, готових брати участь у реалізації своїх проектів на території Криму, щоб вони не постраждали від режиму санкцій», ‒ говорить підконтрольний Росії прем’єр Криму.

Однак навіть в умовах такої секретності знайти інформацію про тих, хто всупереч санкціям заходить на півострів, отримуючи в користування кримські землі й майно, можливо. Крим.Реалії розповідає про першого великого інвестора, який уже найближчим часом розпочне забудову Алушти.

Загадковий Будинок творчості

За інформацією кримського Радміну, проект будівництва багатофункціонального туристично-рекреаційного комплексу «Алуштинський» підписали підконтрольний Росії уряд Криму, адміністрація міста Алушти і ТОВ «Будинок творчості Алуштинський». Проект включатиме в себе житлову забудову, забудову готельного комплексу (апартаменти), великоформатний торгово-розважальний центр, створення медико-реабілітаційного комплексу зі спортивно-оздоровчим і лікувально-оздоровчим напрямами, а також центр проведення відкритих кінофестивалів, зони відпочинку з відповідною інфраструктурою.

ТОВ «Будинок творчості Алуштинський» зареєстрували в жовтні минулого року в Алушті за адресою вулиця Жовтнева, 5. Приміщення належать санаторію «Алуштинський», який до російської анексії Криму був власністю Держуправсправами президента України (цей же власник в українському реєстрі залишається й зараз). Згодом російська влада передала його у відання Управління справами російського президента. Але вже в березні минулого року з’явився загадковий інвестор, який оголосив про намір реалізувати тут проект зі створення Будинку творчості. Заради цього Радмін ініціює скасування рішення про передачу санаторію Кремлю й у судовому порядку повертає його у власність Криму.

Паралельно влада Алушти вивела з управління санаторію вісім спальних корпусів, змінивши їхній статус на «гуртожитки». Після цього туди прийшов інвестор із Будинком творчості. Ще через півроку ця ж фірма отримує вже більш вагомий бонус ‒ землю в Алушті під забудову.

Михалков і його зоряний десант

Інформацію про інвестора, заради якого навіть Кремль готовий поділитися майном, легко знайти в Єдиному реєстрі юридичних осіб Росії. ТОВ «Будинок творчості Алуштинський» зі статутним фондом у 10 тисяч рублів займається різнобічною діяльністю: від сфери кафе, ресторанів і санаторно-курортних установ до оренди транспортних засобів і керування холдинг-компаніями й фінансово-промисловими групами.

Підприємство заснував російський Національний фонд підтримки правовласників ‒ благодійний фонд, що надає підтримку в сфері гуманітарної освіти. Фонд, у свою чергу, належить громадським організаціям «Російський союз правовласників» і «Російське авторське право». Обидві організації очолює цілий десант відомих радянських і російських артистів.

Наприклад, засновниками «Російського авторського суспільства» є мистецтвознавець Ірен Андреєва, композитор і співак Юрій Антонов, письменник-сатирик Аркадій Арканов, письменники Григорій Бакланов, Альберт Беляєв, Аркадій Ваксберг і публіцист Андрій Вознесенський.

Судячи з інформації реєстру юросіб Росії, авторське товариство успішно влаштувалось у Криму. 1 червня цього року в Сімферополі була відкрита його філія з офісом на вулиці Куйбишева, 58 б.

Члени й керівники «Російського союзу правовласників» не менш імениті. Тут теж зібрані відомі російські діячі естради, кіно й бізнесу. До опікунської ради організації входять співак і композитор, народний артист Росії В’ячеслав Добринін, актор театру й кіно Сергій Никоненко, композитор і виконавець Володимир Пресняков, гендиректор фірми «Мелодія» Андрій Кричевський та інші.

Очолює цю структуру кінорежисер, актор і продюсер Микита Михалков. Він також є кінцевим бенефіціаром у бізнес-структурі, пов’язаній із будівництвом в Алушті. Саме до нього в кінцевому підсумку приводять всі підприємства, задіяні в цій інвестиційній діяльності. «Російський союз правовласників» ‒ організація, що є кінцевим бенефіціаром.

Варто зазначити, що інтереси алуштинських інвесторів тісно переплетені з Союзом кінематографістів Росії. Про це свідчить не тільки те, що Михалков очолює обидві структури одночасно, а те, що багато їхніх членів мають обидва членських квитки. Заступник виконавчого директора Союзу кінематографістів Росії Сергій Шкільов паралельно є гендиректором ТОВ «Будинок творчості Алуштинський» і представляє інтереси інвесторів у Криму.

Цей неповний перелік прізвищ дає уявлення про те, чому Сергій Аксьонов вважає за краще приховувати інформацію про тих, хто приходить на кримський ринок, рятуючи їх від санкцій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *