Органами прокуратури вживались заходи щодо імплементації положень Закону України «Про запобігання корупції»
Органами прокуратури активно реалізовується передбачене ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) право на ініціювання проведення службових розслідувань.
Упродовж 9 місяців 2016 року органами прокуратури в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 65 Закону, внесено 2823 подань, або 97 % від усіх внесених спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції. За їх розглядом до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1373 особи, звільнено 72.
Разом з цим основною метою внесення подань є усунення порушень вимог Закону, встановлення причин і умов, що їм сприяли.
Наприклад, за ініціативою Генеральної прокуратури України 14 народними депутатами України вжито заходів щодо виконання вимог ст. 36 Закону в частині передачі в управління наявних корпоративних прав і підприємств у встановленому законом порядку.
За результатами розгляду подань Генеральної прокуратури України заступником Міністра юстиції України виконано вимоги закону в частині фінансового контролю, а Національною поліцією України вжито заходи щодо внесення особи, притягнутої до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, до так званого реєстру корупціонерів.
За результатами розгляду подання Генеральної прокуратури України заступником Міністра інфраструктури України зупинена адвокатська діяльність.
Під час розгляду подання Генеральної прокуратури України щодо проведення службового розслідування стосовно заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України та посадових і службових осіб Міністерства за фактами невиконання вимог статей 28, 36 Закону в частині передачі корпоративних прав комерційних підприємств та вжиття заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів за власним бажанням звільнено з посади заступника Міністра.
За результатами розгляду листа Генеральної прокуратури України про вжиття заходів щодо виконання вимог ч. 2 ст. 65 Закону, якою передбачена дисциплінарна відповідальність осіб, які вчинили правопорушення, пов’язані з корупцією, ст. 84 Закону України «Про державну службу» стосовно голів районних державних адміністрацій Луганської та Київської областей, притягнутих до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП, Президентом України ініційовано проведення Комісією з питань вищого корпусу державної служби дисциплінарних проваджень.
Регіональними та військовими прокурорами також активно використовувались повноваження, передбачені ч. 3 ст. 65 Закону. Найбільше – органами прокуратури Полтавської (313), Вінницької (264), Харківської (224), Львівської (200), Рівненської (140), Хмельницької (107) областей.
Наприклад, за поданнями прокуратури Тернопільської області проведені службові розслідування в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області й Тернопільському обласному військовому комісаріаті, за їх результатами працівниками усунуті порушення вимог фінансового контролю.
Прокурорська робота на цьому напрямі триває.
Запобігання і протидія корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури та перебуває на постійному контролі керівництва Генеральної прокуратури України.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України